Головна Новини Любомир Гузар важає що потрібно позбутися комуністичного минулого

Любомир Гузар важає що потрібно позбутися комуністичного минулого

Гузар

ГузарКолишній глава УГКЦ вважає, що пам’ятники комуністичним вождям треба усунути з вулиць України. Україна рано чи пізно має позбавитись пам’ятників комуністичного минулого.

Таку думку висловив архієпископ Української греко-католицької церкви, її колишній глава Любомир Гузар, повідомляє ТСН.

«Пам’ятник – це не тільки зовнішня окраса вулиць, це показ цінностей нашого народу. На жаль, є ще багато людей, для яких Ленін, Сталін є ідеальними, майже божественними. Але це символи, що нищили Україну. Це вже душевна хвороба», – зазначив Гузар.

Він припустив, що 20 років замало, аби вимерло покоління, яке ідеалізувало Леніна. Тому усувати старі символи треба поступово.

Архієпископ нагадав, що скоро в Україні відбуватиметься чемпіонат Європи з футболу. І люди, які приїдуть на змагання, судитимуть про українців, дивлячись на пам’ятники.

«Я не маю ніякого сумніву, що наші вулиці очистяться від цих пам’ятників. У школах діти вже не знають, хто такий Ленін. Вони не будуть зберігати ці пам’ятники», – додав Гузар.

Нагадаємо, нещодавно нардеп від КПУ заявив, що пам’ятники Сталіну необхідно поставити по всій Україні, а в західних областях – взагалі по два монументи в кожному населеному пункті.