Головна Новини Кременецьких печериць не буде

Кременецьких печериць не буде

10 квітня 2012 року прокурором Кременецького району принесено протест директору одного із товариства з обмеженою відповідальністю щодо припинення підготовчих дій для будівництва комплексу з виробництва субстрату для вирощування печериць на території однієї з сільських рад. На даний час протест перебуває на розгляді, а незаконні дії по будівництву комплексу – припинено.

30 березня 2012 року в прокуратуру Кременецького району надійшло звернення депутатів сільської ради щодо порушення вимог законодавства ТОВ при проектуванні та подальшому будівництві комплексу з виробництва субстрату для вирощування печериць на території цієї сільської ради.
У районі зазначене питання набуло резонансу. Жителі села та інших близрозташованих населених пунктів провели громадські слухання, на яких прийняли рішення про недопущення будівництва даного комплексу на території сільської ради, оскільки останній, на їх думку, забруднюватиме атмосферне повітря кількох населених пунктів, розташованих неподалік загальнодержавної святині – Свято-Успенської Почаївської Лаври та на автошляху сполучення м. Кременець з м. Почаїв. Окрім цього, у знак протесту місцеві жителі пікетували Кременецьку районну державну адміністрацію.
У ході проведеної прокуратурою району перевірки встановлено, що вказане ТОВ здійснює підготовчі дії з будівництва сільськогосподарського комплексу (у одній із обласних газет розміщено оголошення про те, що ТОВ розпочато проектування та будівництво комплексу будівель та споруд сільськогосподарського призначення на території сільської ради; а також, що на земельних ділянках, де планується будівництво даного комплексу, розпочато роботи щодо зміни їх рельєфу). Водночас, цільове призначення земельних ділянок, на яких товариство планує будувати вказаний комплекс, не змінено на категорію земель, на яких дозволено будівництво даного об’єкту, відповідно до проектно-технічної документації, яка взагалі на даний час не розроблена.
Таким чином, підприємство вчиняло незаконні дії щодо підготовки до будівництва сільськогосподарського комплексу на земельних ділянках, на яких згідно з їх цільовим призначенням будівництво заборонене.
Окрім цього, зазначена земельна ділянка належить на праві власності місцевій мешканці, з якою ТОВ не уклало договору оренди земельної ділянки або договір суперфіцію (користування чужою земельною ділянкою для забудови), повідомив Віталій Сідоров, прокурор Кременецького району