![maxresdefault](https://realno.te.ua/wp-content/uploads/2024/03/maxresdefault-640x360.jpg)
Троє чоловіків із сім’ї Ожоганич, яка зараз проживає на Тернопільщині, стали на захист України. У листопаді минулого року поховали Юрія – батька двох синів і чоловіка Катрини Ожоганич.
“У нас в сім’ї девіз такий був: “Хто, як не ми?”, — каже вдова військового. Вона щодня приходить на “Алею пам’яті” в Шумську, розповідає Суспільне
“У 2014 році ми переїхали з Волновахи Донецької області на Шумщину, в село Потуторів. Того ж року Юрій пішов на війну, а після нього і двоє синів — старший Іван та молодший Ян. Мій чоловік загинув 21 листопада 2022 року”.
![1](https://cdn4.suspilne.media/slider/2024/03/15/3114_6py9viwXHF.jpg)
![1](https://cdn4.suspilne.media/slider/2024/03/15/3114_WdLQZKsS4E.jpg)
![1](https://cdn4.suspilne.media/slider/2024/03/15/3114_KUQJTL7hzH.jpg)
![1](https://cdn4.suspilne.media/slider/2024/03/15/3114_YrETpoHbNF.jpg)
![1](https://cdn4.suspilne.media/slider/2024/03/15/3114_BojfAQ1LCp.jpg)
![1](https://cdn4.suspilne.media/slider/2024/03/15/3114_6py9viwXHF.jpg)
![1](https://cdn4.suspilne.media/slider/2024/03/15/3114_WdLQZKsS4E.jpg)
“У травні 2016 року був випускний, а у серпні старший син пішов на війну. Він одразу сказав, що піде. Другий син закінчив училище і пішов на війну у 2021 році. Як мамі, мені було важко сприйняти, але я не зупиняла, бо ми самі звідти і бачили, що робиться. Один пише, що порядок, другий пише, що все добре”, — каже жінка.
![Іван Ожоганич, старший син Катерини та Юрія Іван Ожоганич, старший син Катерини та Юрія](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/720x1.78/b644c0e5fe157b8e.jpg)
Іван Ожоганич, старший син Катерини та Юрія. фото: Катерина Ожоганич
![Ян Ожоганич, молодший син Катерини та Юрія Ян Ожоганич, молодший син Катерини та Юрія](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/1f2b30ed78dfbbbc.jpg)
Ян Ожоганич, молодший син Катерини та Юрія. фото: Катерина Ожоганич
У сім’ї Ожоганич 5 дітей. Наймолодша — Надійка, їй 10 років.
![Катерина Ожоганич з донькою Надією Катерина Ожоганич з донькою Надією](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/6b09e90b8e76c741.jpg)
Катерина Ожоганич з донькою Надією. фото: Катерина Ожоганич
“У мене є дві сестри, два брати, і мама. Братів я підтримую, так, я роблю браслети з бісеру і продаю їх, а гроші віддаю на ЗСУ”, — розповідає дівчинка.
![Надія Ожоганич, донька Катерини та Юрія Надія Ожоганич, донька Катерини та Юрія](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/9f2db257a5888e46.jpg)
Надія Ожоганич, донька Катерини та Юрія. фото: Катерина Ожоганич
Після смерті батька, Надія почала писати вірші. Усі вони про війну.
“Я хотіла не тримати в собі ці емоції, а показувати іншим людям. Натхнення приходить саме, або коли щось вибухає десь на сході. Поки війна — треба робити так, щоб люди про неї знали. Ось один з моїх віршів”.
![Катерина Ожоганич з донькою Надією Катерина Ожоганич з донькою Надією](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/5411cd998e8125fb.jpg)
Катерина Ожоганич з донькою Надією. Суспільне Тернопіль