У зв’язку із перманентним зростанням цін на паливо власники житла прагнуть мінімізувати свої витрати на обігрів приміщень. Виникає закономірне питання, а яке отопление домов – найекономніше, і яким чином можна знизити навантаження на сімейний бюджет? При цьому необхідно забезпечити комфортні умови проживання в холодну пору року.
Власники приватних котеджів у цьому плані мають більше можливостей та можуть забезпечити собі найбільш комфортний спосіб опалення, встановивши ефективну та зручну в обслуговуванні опалювальну систему. При цьому деякі з останніх можна змонтувати своїми руками, не залучаючи фахівців.
Яке опалення найекономічніше в приватному будинку.
При виборі способу обігріву приміського будинку більшість наших співвітчизників плутають дві очевидні речі. Йдеться про витрати на придбання та встановлення системи опалення та витрати на підтримку комфортного температурного режиму. Між ними спостерігається зворотна залежність: чим дешевше обладнання, тим дорожче обійдеться тепло, що виробляється ним.
Ефективність тієї чи іншої системи залежить від низки факторів, у тому числі й зовнішніх – незалежних від людини, наприклад, кліматичних умов та динаміки зростання цін на пальне. Для оцінки витрат на обігрів будівель використовуються спеціальні методики, що дозволяють визначити вартість однієї гігакалорії (Гкал) теплової енергії.
На сьогоднішній день активно вивчаються та пропонуються альтернативні методи одержання тепла. Так, сонячні колектори використовуються для опалення та підігріву води. Однак значна частина нашої країни розташована в таких широтах, де рівень інсоляції є недостатнім для того, щоб використання таких систем було по-справжньому ефективно.
Газові котли
Для обігріву житла використовується переважно метан, який подається через системи магістральних трубопроводів та розподільчих мереж. На даний момент це економічний спосіб опалення приватного будинку.
Сучасний газовий котел є повністю автоматизованим та забезпечує підтримку заданого температурного режиму в будинку в залежності від погодних умов. Це дозволяє знизити витрати палива під час потепління, сприяючи економії коштів сімейного бюджету.
Електричне опалення
В останні роки популярність електричних казанів набирає обертів. Вибираючи найекономічніше опалення, наші співвітчизники все частіше віддають перевагу електриці. Однак відключення електроенергії на тривалий час, змушує людей шукати більш вигідні варіанти обігріву будинків.
Твердопаливні котли
Класичні твердопаливні котли стоять відносно недорого і прості в монтажі. По суті, це трохи покращений варіант звичайної печі з усіма її недоліками: низьким ККД та необхідністю регулярного підкидання дров або вугілля.
Найбільш економічними системами опалення приватного будинку на поточний момент можна вважати твердопаливні котли – піролізні і тривалого горіння. абсолютно автоматизованою. наявності газового пальника, то можливість перейти на альтернативний вид палива при необхідності є досить корисною опцією.
Останнім часом на ринку з’явилися всеїдні котли-утилізатори, які споживають будь-які горючі матеріали.
Альтернативні та гібридні опалювальні системи
З урахуванням регулярного подорожчання палива логічно припустити, що найекономічніший спосіб обігріву житла – той, за якого останнє буде не потрібно зовсім. Такі опалювальні системи існують – це сонячні колектори та теплові насоси.
Ефективність першого варіанта видається дуже сумнівною — зважаючи на особливості українського клімату, його можна розглядати лише як доповнення до основного обладнання.
Теплові насоси – це по-справжньому інноваційна технологія. Житлові та інші приміщення в приватному будинку опалюються за рахунок низькотемпературної енергії земних надр.