Головна Новини “Гордий називати сина побратимом”: історія бійця з Тернопільщини

“Гордий називати сина побратимом”: історія бійця з Тернопільщини

Житель Тернопільщини Олег Кінаш — командир взводу 105-ї бригади. З початком повномасштабної війни вступив до тероборони. Чоловік у 2023 році разом із сином пішов на фронт.

У спецпроєкті “Вибір вільних”Олег Кінаш розповів про службу із сином, повідомляє Суспільне

Командир взводу 105-ї бригади із позивним “Зозуль” приїхав у десятиденну відпустку. Чоловік каже, найперше в Тернополі завжди відвідує могилу побратима Сергія Короля, який загинув 24 лютого 2023 року.

“Пишаюсь тим, що був близьким другом цього чоловіка, пишаюсь тим, що маю право називатись його побратимом. Кожної нагоди, коли я є тут у Тернополі, такого разу не було, щоб я не відвідав могилу бойового командира”.

Олег прийшов на могилу Сергія Короля

Олег прийшов на могилу побратима Сергія Короля. Фото: Суспільне Тернопіль

Олег Кінаш родом із села Почапинці. 26 лютого чоловік вступив до місцевої тероборони.

“Я не вагався іти захищати Україну. Ми такого не очікували. Я пройшов медичну комісію, мене відправили очолити у своєму окрузі добровільне військове формування територіальної громади Підгороднянської”.

боць Олег Кінаш

Військовий Олег Кінаш. Фото: Олег Кінаш

Чоловік говорить, після розформування тероборони у березні 2023 року вступив до лав Збройних сил України. Разом з ним на фронт пішов його син Андрій Кінаш. Олег розповідає, хоч і служать в одній бригаді, але бачаться рідко.

“Станом на сьогодні він є військовослужбовець 105-ї бригади, підрозділ не хотів би говорити, але фактично він виконує із квітня минулого року бойові завдання на Харківщині. У нас із ним відносини не такі, як у батька із сином, гордий називати сина побратимом”.

До початку повномасштабного вторгнення чоловік займався обробкою каменю. Одна з його робіт — Меморіальний хрест полеглим героям, який встановили на кладовищі Підгородянської громади.

“Він присвячувався вшануванню героїв, які віддали життя за волю України, від початку заснування нашої держави, від коли ми її бачимо історично. Станом на сьогодні, за хрестом можна побачити могили місцевих героїв, вже цієї війни, які віддали життя”.

Меморіальний хрест

Меморіальний хрест полеглим героям. Фото: Суспільне Тернопіль

На питання “Чи вірить в перемогу України?” Олег відповідає так:

“Питання не повинне стояти, що перемога буде. Тут питання стоїть, коли вона буде? Віримо в ЗСУ і перемога буде обов’язково. Наснаги до цього всього надає моя родина, мої онуки. Діточки, які дивляться, коли дід приїжджає у відпустку. Це коштує багато”.

Боєць Олег Кінаш

Військовий Олег Кінаш. Фото: Суспільне Тернопіль