Головна Новини Головко хоче щоб інформація про власників ЗМІ стала публічною

Головко хоче щоб інформація про власників ЗМІ стала публічною

golovkoНародний депутат із Тернопільщини свободівець Михайло Головко, з групою депутатів Рудик С.Я., Осуховський О.І.,  Левченко Ю.В., Іллєнко А. Ю., Марченко О.О., Бублик Ю.В., вирішили навести лад в сфері  ЗМІ та внесли Законопроект щодо обов’язкового інформування про засновників та власників засобів масової інформації

Крім найменування, позивних, логотипа або емблеми депутати пропонують телерадіоорганізаціъ  зобов’язати повідомляти, відомості про засновника (співзасновників), власника (співвласників) та осіб, які володіють істотною участю у юридичній особі: для юридичних осіб – найменування, місцезнаходження, код згідно з ЄДРПОУ, банківські реквізити, а для фізичних осіб – прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, громадянство, адреса, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку в паспорті. Дана інформація повідомляється під час ефіру через кожні шість годин не менше ніж 5 хвилин.

Адже важливою проблемою ЗМІ є намагання їхніх власників використати свої інформаційні канали не лише як бізнес, що має давати прибуток, а й як інструмент формування громадської думки і впливу на суспільство. Це рівною мірою стосується і приватних, і державних засобів масової інформації. Тільки отримувачем вигоди в одному випадку виступають олігархи, а в другому – держава в особі уряду. Саме через цей фактор інформація у вітчизняних ЗМІ часто подається так чи інакше у дещо викривленому (тією чи іншою мірою) та відмінному від дійсності форматі, вважають депутати автори законопроекту.

Для друкованих ЗМІ, пропонують розміщати інформацію про засновника (співзасновників), власника (співвласників) та осіб, які володіють істотною участю видання (для юридичних осіб – найменування, місцезнаходження, код згідно з ЄДРПОУ, банківські реквізити, а для фізичних осіб – прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, громадянство, адреса, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку в паспорті).

Таким чином, народні депутати мають на меті звести до мінімуму можливості використання засобів масової інформації, як важелів маніпулювання суспільною свідомістю і особистою думкою громадян, а також зміцнення та вдосконалення правових гарантій свободи слова та інформаційного суверенітету України, сприяння становленню цілісного загальнонаціонального інформаційного простору.