Головна Новини “Фільтруй Раду!”

“Фільтруй Раду!”

Верховна рада

Верховна радаВ Києво-Могилянській академії відбулася презентація Громадського руху ЧЕСНО, яке ставить за мету надати українському виборцю інформацію про ступінь народної довіри, на який заслуговують ті чи інші кандидати в депутати, пише Корреспондент.net

Підставою для оцінки стануть шість публічно розроблених “критеріїв доброчесності”. Кожен з них дозволяє зробити висновок про відповідність заяв кандидатів їх реальним вчинкам і способу життя.

Зокрема, якщо мова йде про депутатів нинішнього скликання, які хочуть знову потрапити до Верховної Ради, увагу звертатимуть на те, не порушував депутат Конституції шляхом голосування замість своїх колег, чи сумлінно ходив на роботу, і не міняв він фракцію в парламенті .

Крім того, чинних депутатів, а також кандидатів в парламентарії, перевірятимуть на відповідність їх декларацій про доходи справжньому способу життя, був кандидат замічений у потенційно корупційних діяннях і не зазіхав він на права і свободи людей своїми діями або бездіяльністю.

Збір інформації буде проходити з відкритих загальнодоступних джерел, відповідно до розробленої методики і з залученням допомоги громадських активістів. Аналіз “доброчесності кандидатів” учасники руху почнуть через кілька місяців.

Емблемою Руху активісти обрали часник – символ боротьби з нечистою силою і традиційний засіб очищення організму від паразитів. “Фільтруй Раду!” – Основний девіз учасників руху.