Головна Новини COVID-19: на Тернопільщині продовжують перевіряти освітні заклади

COVID-19: на Тернопільщині продовжують перевіряти освітні заклади

На виконання доручення Прем’єр-міністра України від 04.09.2020р. № 37133/0/1-20 за результатами селекторної наради 03.08.2020р., за Дорученням Голови Тернопільської обласної державної адміністрації № 76/01.02-03 від 17.09.2020р. та наказу Управління Державної служби якості освіти у Тернопільській області № 44-од від 14.09.2020р. спеціалісти Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби у Тернопільській області 15-16 вересня, у складі моніторингових груп, спільно з представниками Управління Державної служби якості освіти та Управління освіти та науки ОДА, здійснили моніторингові візити 11 закладів освіти на території області щодо створення в них безпечних умов для учасників освітнього процесу з урахування епідситуації по COVID-19.

До переліку закладів увійшли 2 дитячих садочки, 4 школи, 1 ліцей, 2 коледжі, 1 центр дитячої творчості та 1 вищий навчальний заклад.

Метою моніторингових візитів було вивчення стану готовності освітніх закладів в різних регіонах та населених пунктах області, стану готовності їх до роботи в умовах карантину по  COVID-19, реагування на вимоги відповідно до встановлених рівнів епіднебезпеки, особливо що стосується «червоної» та «помаранчевої» зони.

Спеціалісти Управлінь, відповідно до напрямків їхньої діяльності, надавали додаткові рекомендації та роз’яснення стосовно складання гнучких розкладів уроків, перерв між ними, розмежування потоків учасників освітнього процесу, відповідно до специфіки та особливостей кожного закладу, організації харчування дітей, забезпечення засобами індивідуального захисту, антисептиками для рук та деззасобами для прибирання і правилами утилізації ЗІЗ.

Приділили особливу увагу алгоритму дій, у разі виявлення хворого, з ознаками респіраторного захворювання, наявності умов для його ізоляції, при отриманні інформації про підтверджені випадки захворювання на COVID-19 серед учнів, студентів чи персоналу та необхідності прийняття рішення адміністрацією закладу про припинення відвідування навчального закладу окремою групою, класом, потоком чи переходом всього закладу на дистанційну форму навчання.

За результатами цих візитів, проведуть детальний аналіз стану підготовки та виконання необхідних протиепідемічних заходів, будуть надані додаткові рекомендації.

Загалом, заклади освіти області обізнані з вимогами Постанов Головного державного санітарного лікаря щодо забезпечення дотримання протиепідемічних заходів в умовах карантину по COVID-19 в закладах дошкільної та середньої  освіти, діючих постанов Кабінету міністрів України стосовно дій в умовах різних рівнів епідемічної небезпеки та виконують їх.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here