Головна Новини “Був голосом України, її амбасадором”: помер довголітній член СУМу родом з Тернополя...

“Був голосом України, її амбасадором”: помер довголітній член СУМу родом з Тернополя Стефан Романів

Помер довголітній член Спілки Української Молоді, провідний діяч української діаспори родом з Тернополя, перший заступник Президента Світового конгресу українців, голова комісії з визнання Голодомору геноцидом проти українського народу, Голова Проводу ОУН(б) Стефан Романів, повідомляє Суспільне

Про це повідомляють на сторінці СУМ у соцмережі.

Стефан Романів, СУМ

Стефан Романів виступає на з’їзді СУМ в Австралії. Фейсбук-сторінка Стефана Романіва

Стефан Романів народився 12 листопада 1955 року в Австралії. Його батько був родом із Тернополя (прибув до Австралії у 1949 році), мати — німкеня (Штуттгарт, Німеччина).

Стефан Романів, СУМ

Скрін допису Стефана Романіва про Тернопіль. Фейсбук-сторінка Стефана Романіва

У різні часи був головою СУМівського осередку в Мельбурні, очільником Крайової Управи СУМ в Австралії, першим заступником голови Світової Управи СУМ, здобув 4 ступінь Виховника, особливе відзначення “Дружинник-Витязь” і статус Почесного члена СУМ в Австралії.

Стефан Романів, СУМ

Останнє прижиттєве фото Романіва на конференції Антиімперського Блоку Народів у Латвії. Фейсбук-сторінка Стефана Романіва

“Провідну діяльність в нашій Спілці, а також в Союзі Українських Організацій Австралії, в Організації Українських Націоналістів (бандерівців), у Світовому Конґресі Українців друг Степан розглядав не як працю, а, радше, як служіння, що не знає вихідних або часу для перепочинку. Був активним на тих напрямках, які потребували його особливої уваги: Українська братська школа, шкільна рада, парафія, українська громада у Вікторії, організація “Community Languages Australia”, комісія з визнання Голодомору геноцидом проти українського народу, Антиімперський Блок Народів”, — йдеться у повідомленні.

Стефан Романів, СУМ

Стефан Романів, Юрій Стець, Степан Барна, Мирослав Гочак, Олег Барна. Фейсбук-сторінка Стефана Романіва

Особисто знав Стефана Романіва заступник голови Світової управи СУМу Святослав Липовецький.

Стефан Романів, СУМ

Святослав Липовецький, заступник голови Світової управи СУМу. Суспільне Тернопіль

“Він був найсильнішою фігурою, яку я бачив у громадському житті. Завдяки йому десятки країн визнали Голодомор в Україні. За характером був легкий у спілкуванні, жорсткий у прийнятті рішень. Часто важливі питання міг вирішувати під час ранкової пробіжки. Останній раз я його бачив у квітні цього року в Бухаресті. Свого часу приїжджав до нього в Австралію, зустрічалися також в Америці, Австрії, Німеччині”.

Стефан Романів, СУМ

Стефан Романів з тернопільськими сумівцями Юрієм Заруцьким та Святославом Липовецьким. Фейсбук-сторінка Стефана Романіва

Була знайома з Стефаном Романівим членкиня СУМу з Тернополя Леся Голик.

"Був голосом України, її амбасадором": помер довголітній член СУМу родом з Тернополя Стефан Романів

Леся Голик, членкиня СУМу. Суспільне Тернопіль

“Ми зустрічалися за кордоном на міжнародних заходах та в Тернополі. У 2020 році Стефан Романів брав участь в акції “Доба”, яку щороку організовує наша спілка до річниці бою під Крутами. Тоді він провів для СУМівців гутірку. Був відкритий до комунікації, серйозний, наполегливий. Людина дії”.

Стефан Романів, СУМ

Стефан Романів у Тернополі на вшануванні пам’яті Івана Гавдиди. Фейсбук-сторінка Стефана Романіва

“Нехай завзяття, віра, сумління не полишають нас на “шляху, з якого немає сходу”. Будьмо творчими, будьмо єдиними, ідімо вперед і вгору!”, — закликав СУМівців друг Стефан. Віримо, що розпочату ним справу підхоплять його учні та послідовники, а в їх числі — члени Спілки Української Молоді, яка впродовж всього життя Стефана Романіва була його другою сім’єю та великою родиною”, — написали на сторінці СУМу.

Стефан Романів, СУМ

Стефан Романів з Юрієм Луценком та Степаном Барною. Фейсбук-сторінка Стефана Романіва