Перший заступник голови облдержадміністрації Микола Головач провів круглий стіл з питань реалізації державних житлових програм у Тернопільській області для забезпечення громадян доступним житлом.
Він коротко поінформував присутніх про стан житлового будівництва та реалізації державних житлових програм у нашому краї. Зокрема, назвав державні програми, які зараз діють в області: здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов; цільова соціально-економічна програма будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2017 роки; забезпечення молоді житлом на 2013-2017 роки; кредитування індивідуальних сільських забудовників (“Власний дім”) та забезпечення житлом інвалідів війни.
На переконання Миколи Головача, ці програми нормально профінансовані. Скажімо, на рівні держави із запланованих на перше півріччя 2013 року 290,6 млн. грн. реально виділено 229, 4 млн. грн. Йдеться про кошти з Державного, місцевих бюджетів та Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву. Однак, із виділених коштів використано лише 117,02 млн. грн.
Учасники круглого столу акцентували увагу на необхідності продовження популяризації державних житлових програм. Присутні подякували облдержадміністрації за організацію подібного заходу і запрошення на нього засобів масової інформації.
Під час роботи круглого столу заступник начальника управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олександр Королюк спільно з представниками будівельних організацій провів презентацію об’єктів житлового будівництва, які беруть участь у реалізації державних житлових програм.
Керівники будівельних організацій ТОВ «Тернопільбуд» Василь Лило та ТОВ «Креаторбуд» Ігор Гуда розповіли про шляхи здешевлення вартості житлових будинків. Представники банків – про умови надання кредитів під будівництво житла. А директор Тернопільського регіонального управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» Андрій Козак зробив кілька важливих доповнень.
По-перше, його організація працює з усіма віковими категоріями громадян, навіть пенсіонерами, а не лише з молоддю, як зазначено в назві. По-друге, з нового року витяг з Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов, буде необхідним документом для покращення житлових умов та участі в державних житлових програмах. Тому він закликав мешканців області, які стоять на квартирній черзі, поновитися у цьому реєстрі.