Головна Новини 90-річна збаражчанка віддала понад п’ять тисяч доларів аферисту, щоб врятувати доньку

90-річна збаражчанка віддала понад п’ять тисяч доларів аферисту, щоб врятувати доньку

пенсіонерка

Від телефонних аферистів найчастіше потерпають одинокі люди та пенсіонери. 90-річна збаражчанка втратила понад п’ять тисяч доларів. Думала, що рятує доньку, натомість збагатила чергового шахрая.

Пройдисвіт діяв, за вже відомою, проте і надалі  дієвою схемою: зателефонував до старенької, представився працівником медзакладу та розповів страшну історію про те, що її донька та онука потрапили в аварію і  терміново необхідна дороговартісна операція. Перелякана жінка погодилася віддати усі гроші, аби врятувати рідних. Зловмисник тримав на телефоні жертву аж до приходу спільника. 

За цей час донька потерпілої декілька разів намагалися дозвонитися до старенької матері, однак номер був постійно зайнятий. Запідозривши недобре, подалася до її помешкання. На порозі будинку жінка зіткнулася з підозрілим незнайомцем, який представився працівником соціальної служби. Вона не повірила почутому, однак втримати зловмисника не вдалося, поки жінка кликала на підмогу сусідів, той втік з чужими грошима. Довелося телефонувати в поліцію.

За фактом шахрайства працівники розпочали кримінальне провадження. Особи аферистів встановлюють.

Працівники поліції вкотре нагадують: не довіряйте незнайомцям! Не спішіть у паніці віддавати гроші!  Шахраї використовують методи психологічного впливу, вимагають  не класти слухавки, не робити розголосу, а швидко виконувати їх умови.

Зберігайте розважливість перевіряйте почуту інформацію. Часто люди самі називають при розмові імена рідних, не перепитують навіть  фамілію, не уточнюють, де саме знаходиться родич. Варто лише уточнити дані, які відомі тільки Вам і шахраї самі кинуть слухавку. 

Не будьте байдужими! Попередьте про подібні злочини усіх стареньких родичів, сусідів та знайомих, розкажіть їм, як правильно діяти у подібних ситуаціях.