Головна Новини 30-річний уродженець Тернопільщини 5 років проходив службу в так званих правоохоронних органах...

30-річний уродженець Тернопільщини 5 років проходив службу в так званих правоохоронних органах ДНР

Під процесуальним керівництвом прокуратури Тернопільської області скеровано до суду 3 кримінальні провадження пов’язані зі сприянням та участю в терористичних організаціях «ДНР» і «ЛНР».

Зокрема, завершено спеціальне (заочне) досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом участі в терористичній організації «Донецька народна республіка» мешканця Тернопільщини, пишуть Тернополяни

“У ході слідства встановлено, що 30-річний уродженець Збаразького району з липня 2014 по травень 2019 років проходив службу так званих правоохоронних органах ДНР, спочатку дільничним інспектором, а згодом – оперуповноваженим карного розшуку. Також підтверджено його участь у забезпеченні процесу проведення так званих «виборів голови ДНР» 11 листопада 2018 року, черговим на одній з «виборчих дільниць», – повідомив Петро Бойко, прокурор Тернопільської області”.

На даний час обвинувальний акт за ч.1 ст.258-3 КК України (участь у терористичній організації) прокуратурою затверджено та скеровано до суду.

Також  судом розглянуто 1 кримінальне провадження цієї категорії  стосовно мешканця м. Слов’янськ.

Так, Тернопільським міськрайонним судом заочно засуджено 59-річного мешканця Донеччини за участь у терористичній організації. Слідством встановлено, що у 2014 році чоловік добровільно вступив до військового формування «Призрак» терористичної організації «ЛНР», за участь у якій був нагороджений колишнім командиром відзнакою терористів «За оборону Славянска».

Надалі, житель Слов’янська вступив в ряди терористичної групи «Брянка СССР», де у період з травня 2015 року по травень 2017 року перебував на посаді «заступника командира 1 механізованої роти». Як один з лідерів терористичної групи, здійснював організацію та керівництво іншими членами даної групи, які мали у своєму розпорядженні вогнепальну зброю, ручні протитанкові гранатомети (РПГ), станкові протитанкові гранатомети (СПГ), а відтак чинили збройний спротив та вели бойові дії проти військовослужбовців Збройних Сил України і працівників правоохоронних органів, зокрема, на опорному пункті бойовиків з умовною назвою «Крест», розташованому на околиці міста Первомайська Луганської області.

Завдяки чіткій позиції державного обвинувачення, яке підтримувала прокуратура Тернопільської області, суд визнав мешканця міста Слов’янська Донецької області винуватими в інкримінованому йому злочині, однак, у зв’язку з тим, що злочинець перебуває на тимчасово непідконтрольній українській владі території, його засуджено заочно до покарання у виді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Ще в одному випадку судом ухвалено рішення про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності на підставі ч.2 ст.258-3 КК України.

На теперішній час у 4 кримінальних провадженнях зазначеної категорії триває досудове розслідування, в одному з яких особі вже повідомлено про підозру (розслідування у даному провадженні іде до завершення).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here