Головна Новини 16-річний хакер з Тернопільщини крав паролі до соцмереж та криптовалюту

16-річний хакер з Тернопільщини крав паролі до соцмереж та криптовалюту

Кіберполіція викрила 16-річного хлопця з Тернопільщини у продажі викрадених аккаунтів та паролів від електронних гаманців. Про це повідомляєпрес-служба Кіберполіції.

Як наголошується, оперативники виявили сайт kamyn9ka.com з адміністративною панеллю шкідливого програмного забезпечення Azorult. «Це програмне забезпечення відноситься до типу Stealer та призначене для крадіжки персональних даних. Також, в архівах сайту виявили близько 400 файлів з даними заражених комп’ютерів з різних куточків світу, у тому числі і українських користувачів», – йдеться у повідомленні.

У кіберполіції встановили: адміністратором цього серверу був 16-річний мешканець Тернопільської області, який володів відповідними навичками роботи з комп’ютерами. «Для приховання своєї IP-адреси він використовував ряд анонімайзерів та проксі-северів, а розповсюдження шкідливого програмного забезпечення здійснювалося за допомогою посилання, розміщеного на Youtube», – повідомляє прес-служба.

Згідно з повідомленням, після переходу за посиланням вірус завантажувався на комп’ютер та шукав необхідну інформацію: паролі до аккаунтів соцмереж, доступ до конфіденційної інформації про електроні платіжні системи, паролі від поштових скриньок, а також ключі від е-гаманців різних криптовалют. Отриману інформацію хлопець продавав на тематичних форумах.

Під час обшуку поліція вилучила у хлопця комп’ютерну техніку та мобільний телефон. Вилучене обладнання направлено на комп’ютерно-технічну експертизу. «За фактом незаконного втручання в роботу комп’ютерів та комп’ютерних мереж поліція розпочала кримінальне провадження. Вирішується питання щодо оголошення молодику про підозру», – йдеться у повідомленні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here