Вино на всі смаки: італійське, французьке, закарпатське, кримське, гаряче, сухе, десертне. На дегустацію шикуються черги. І хоча вино зі Львовом не асоціюється – воно в місті було завжди, повідомляє УТ1
Вино і сир – багато й безкоштовно. У Львові – фестиваль цієї смакоти. І хоч вона поки що не вельми популярна в місті Лева, організатори вважають ці продукти традиційними. В середньовіччі схили на околицях Львова вкривали виноградники. А одна з частин міста досі називається Винниця. А з сирником тісно пов’язаний “австро-угорський” період. Тоді це була одна з “візитівок” міста. Тому сьогодні спекли стокілограмовий сирний пиріг, який львів’яни охоче з’їли.
Андрій Сидор, організатор свята:
– Це місце, в якому було сконцентрована торгівля. І той же Корнякт, який контролював торгівлю на всьому Чорному морі і завдяки вину розбагатів. І побудував вежу Корнякта, яка тепер приваблює туристів до Львова.
До вина пропонують сир. А от співак Тарас Чубай радить на закуску м’ясо. І дає майстер-клас із виготовлення стейків.
Стейк має мати два дюйми. Він може при цьому, коли він присмажиться трошки втратити, бо при готовлені будь-що втрачає свій лоск.
Пармезан, моцарела, маасдам, камамбер – ще десяток років тому чимало львів’ян навіть не чули такі назви – стверджує бельгієць Вільгельм. У Львові він живе вже 10 років. Тож в Україні рідкісні сорти сиру для своєї родини робив сам. Тепер відкрив ферму сирів із козячого молока. Вважає: українці стали розумітися на тонкощах сирних смаків.
Вільгельм Бернард, власник сирної ферми:
– Я побудував мій ферму, мій сирзавод. Зараз я бачу, що є багато гурманів на Україні, які вже дуже люблять сир. Я бачу в ресторанах вже меню сирного, багато пропонують кафе сирну дошку.
А от на добрих сирниках галичани знаються давно. І рецепти передають із покоління в покоління. Нині за одним із традиційних галицьких рецептів спекли велетенський понад стокілограмовий сирник.
Світлана Роман, кондитер:
– Віденські кондитери нам принесли культуру цукерень і він називається Віденський. В чому його особливість? Він не має основи – печеться лише з сиру.
Розрізали гіганта – розміром півтора на півтора метри – майже на тисячу шматків. Поласувати ним міг кожен. Хто встиг.