Головна Новини Які “сюрпризи” для тернополян принесуть платіжки в травні?

Які “сюрпризи” для тернополян принесуть платіжки в травні?

тарифНайближчими днями, тернополяни отримають платіжки за комунальні послуги, які вже нараховані за новими тарифами.

Отже, за що дорожче платимемо з квітня, що подорожчає з травня розбирались news.finance.ua

164087712

З КВІТНЯ. У рахунках за квітень вже за вищою ціною ми оплатимо дві позиції: газ і електроенергію. Підвищення цін на “ток” невелике – якщо економити, то переплата, у порівнянні зі старими тарифами, складе всього 18% (було 30,84 коп. / КВт-год, з квітня стало 36,6). Але за кожен 101-й і більше кіловат-годину доведеться викласти не 42 коп., Як було раніше, а 63 – тут зростання склало 50%. А норми споживання при цьому скоротили вполовину: якщо до квітня можна було спалити задешево 150 кВт-год, то тепер – лише 100.

Тут важливо врахувати, що тариф у 63 коп. / КВт-год діє лише до 600 кВт-год, понад доведеться платити вже 1,41 грн (було до 800 кВт-год і 1,34 грн). Також скасовано пільги для власників електроплит: до квітня вони платили по 23,7 коп. за перші 250 кВт-год і 32,2 – від 250 до 800, а тепер будуть платити, як усі.

Зате їх не торкнеться подорожчання газу для приготування їжі на газплита. А там тариф набагато вища: якщо до квітня для тих, у кого немає квартирних лічильників газу (а таких, за даними НКРЕКУ, більше 90%), він був всього 1,3 грн за куб. м, який множився на умовну норму в 6 куб. м з домочадця (реальне споживання у тих, хто має лічильники газу – удвічі нижче), і виходило 7,8 грн / міс., то з квітня тариф став 7,2 грн / куб. м, або по 43 грн з кожного, хто зареєстрований у квартирі. Тобто зростання – в 5,5 разів!

Для довідки: установка лічильника коштує в Києві близько 3-3,5 тис. Грн, а черга вже є більше ніж на місяць. Таким чином, розрахунок показує, що без урахування оплати за утримання будинку (вона в різних регіонах виросте по-різному, а в Києві, наприклад, не зміниться) квітнева платіжка потяжелеет на 23%.

З ТРАВНЯ. З травня, з одного боку, не треба буде платити за опалення, з іншого, – подорожчає вода. У Києві холодна – на 37%, гаряча – на 60%, а в інших містах – на 4-100%. У результаті сума в столичних платіжках за травень зменшиться на 14% в порівнянні з квітнем, але якби вода не дорожчала, здешевлення склало б 21%.

Стабільними ці тарифи залишаться до вересня – цього місяця знову подорожчає “струм”: при споживанні до 100 кВт-год / міс. – До 45,6 коп., Або на 24%. А от зростання платежів “по повній” – удвічі порівняно з квітнем, і в 2,3 рази в порівнянні з травнем, буде з нового отопсезона – коли в рахунках знову з’являться суми за опалення, яке подорожчало з травня на 72%.

ЯК БУТИ. Екс-міністр ЖКГ, голова Спілки власників житла України Олексій Кучеренко визнає, що вартість компослуг виросла обгрунтовано, тому що через девальвацію гривні подорожчали енергоносії.

Але тарифи, на його думку, підвищують непрозоро: “У НКРЕКУ кожним видом тарифів займаються 1-2 людини і по 3-4 фахівця на місцях. І перевірити коректність розрахунків монополістів нереально – комісія їх просто стверджує, звідси і зростання в рази “.

Також Кучеренко вважає, що Кабмін повинен виконати програму з безкоштовного встановлення населенню лічильників газу (розрахована до 2018 р) – і тоді платежі за нього зменшаться в 2-2,5 рази.

У Мінсоцполітики обіцяють, що незаможні зростання платежів не відчують, якщо оформлять субсидію. “До осені ми зможемо забезпечити допомогою до 4 млн сімей (зараз 1 млн)”, – запевняє міністр Павло Розенко.