Кишенькові злодії або «щипачі» обирають для полювання на чужі гаманці місця великого скупчення людей. Таким місцем може стати навіть храм під час великого релігійного свята. Розділені між окремими злодійськими групами й чи не всі банкомати в центрі міста. Злодії “випасають” біля них людей, які знімають великі суми, щоб пізніше їх обікрасти. Найбільше крадіжок у транспорті, переконує міліцейська статистика. Здійснюють їх у “час пік” – тоді, коли люди прямують на роботу, або коли повертаються. Найпширенішими місцями зловмисників, де вони вчиняютьпротиправне – громадський транспорт або його зупинки, магазини та ринки.
Як повідомляє Відділ комунікації поліції
Тернопільської області, найпопулярнішим місцем вчинення злочину все ж є громадський транспорт. Так від рук невідомих днями потерпіла жителька обласного центру. Жінка не зауважила той факт, як незнайомець витяг гаманець з її сумочки. Саме через те, що тернополянка зберігала пін-код разом з банківською карточкою, кишенькар збагатився не лище на 600 гривень які знаходились в середині, але й на 2300 гривень, які в подальшому зняв через банкомат.
Відомості про подію внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 185 Кримінального кодексу України – «Крадіжка».
Поліцейські наголошують краянам, що байдуже ставлення до збереження майна призводить до його зникнення.
Поліцейські наголошують краянам, що байдуже ставлення до збереження майна призводить до його зникнення.
Дотримуйтесь елементарних правих:
• намагайтеся не носити із собою великі суми грошей;
• не тримайте значну суму грошей в одному місці;
• пам’ятайте і тримайте під контролем ті місця, де зберігаєте гроші;
• не кладіть гаманець, мобільний телефон у відкриту сумку, краще зберігати майно в невеликій сумці з ручкою через плече та носити її так, щоб була попереду корпуса, в полі зору;
• не кладіть гаманець на саме дно сумки, оскільки можуть прорізати;
• у разі викрадення ключів потрібно негайно змінити замки;
• без необхідності не користуйтеся в салонах транспорту мобільними телефонами, не привертайте увагу довгими, емоційними розмовами, оскільки може спровокувати злодіїв.
У разі якщо ви потерпіли від рук невідомих, не зволікайте, телефонуйте на лінію «102».