У новому 2017-2018 навчальному році українських школярів чекає ряд нововведень. Так, Міністерство освіти України пропонує змінити час і тривалість канікул, а також поділити навчальний процес на 6 триместрів.
Фахівці вважають, що така організація навчального процесу допоможе правильно розподілити навантаження на дітей, позбавити від перевтоми навіть учнів молодшої школи.
У листі Міністерства освіти і науки України, спрямоване в органи управління освітою, в якому мова йде про структуру навчального року 2017/18 сказано, що навчальний рік повинен починатися 1 вересня і завершаться не пізніше 1 липня. При цьому канікулярних днів протягом навчального року має бути не менше 30.
Яким чином вони будуть розподілятися, вирішують органи місцевої влади і адміністрація школи. Тому школи в деяких регіонах можуть прийняти рішення вчитися по триместровій, а не четвертний системі.
Як раніше згадувалося, в новій системі навчання 6 навчальних періодів – триместрів і 6 періодів відпочинку – канікул. Тривалість кожного триместру становить 5-6 тижнів, тривалість канікул – тиждень. Винятки становлять двотижневі новорічні канікули, а також літні – час яких залишилося без змін.
В такому випадку розклад шкільних канікул практично не збігається з «традиційним» за звичайною четвертною системою, крім новорічних свят, а навчальний рік виглядає наступним чином:
1 триместр / осінні канікули – 2-8 жовтня;
2 триместр / осінні канікули 2-й етап 17-23 листопада;
3 триместр / зимові канікули – 27 січень – 8 січня;
4 триместр / зимові канікули 2-й етап – 21-27 лютого;
5 триместр / весняні канікули – 10-16 квітня;
6 триместр / літні канікули – 1 червня – 31 серпня.
Разом з тим, згідно з розпорядженням профільного відомства, в літній період відпочивають абсолютно всі школярі, незалежно від системи навчання. Закінчення навчального року також визначають місцеві влади і адміністрація школи, але він не може закінчуватися пізніше 1 липня.