
Олег Бенца порапив до лікарні в пятницю. В понеділок – його не стало. Заяву на відмову від розтину пише його двоюрідний брат. А мама яка могла не встигнути на похорон бо живе в США, приїхала до поховання.
Смерть в лікувальному закладі це обов’язкова причина для роботи патологоанатома. А заява мами, як близької родички, тим більше зобовязує до розтину.
Після того, як відмовили матері у розтині тіла, вона написала заяву у поліцію, там навіть порушили провадження за статею лікарська недбалість. Через місяць після поховання Анна Бенца домагається ексгумації тіла сина. Висновок шокує: діафрагма – зі слідами втручання. Немає – кишківника, шлунка, підшлункової залози, селезінки, частини печінки. І саме ці органи вражає панкреатит. А їх – немає.І тут важливо! Жодного натяку на буцімто чорних трансплантологів. Всі ці органи – не пересаджують.
“На першій судово-медичній експертизі було встановлено порушення в лікарів” – каже Олександр Богомол.
“Всі документи які були у нас в лікарні оригінали в нас вилучили. Ми що могли, те для свого колеги зробили” – каже медичний директор 2-ї міської лікарні Тернополя Станіслав Паламар.
“Відсутність реальної діагностики патологічного стану, неадекватна діагностика, відсутність досліджень, неправильне тлумачення клінічних лабораторних досліджень, неадекватна тактика клінічного лікування” – каже Дмитро Дзюба експерт клініко-експертної комісії МОЗ України.
Експерт-патологаанатом Олена Дядик на засіданні цієї ж комісії МОЗ задала шокуюче запитання: “Там була ексгумація і у мене питання до керівника відділу медичної допомоги – там не було частини органів”
Мама каже, що органи стали порохом. “Ми не можемо дати точних пояснень чому вони стали порохом, але вони стали порохом” – таке матері сказали в морзі..

У висновку після першої ексгумації шокуючі дані – діафрагма зі слідами втручання, відсутні такі органи: немає кишківника, шлунка, сезелезінки, підшлункової залози,частини печінки.
“Ексгумація, яка вказує на відсутність саме тих органів, які мали би обстежити в першу чергу, з яких мали би зробити гістологічні препарати, які би дозволяли перевірити картину”, – каже адвокат потерпілої Олег Мицик.
І тут важливо уточнити, патологоанатоми ніколи самі не вирішують, робити розтин чи ні. Це визначає винятково керівник лікарні, наголошує професор медичного права і адвокат Ірина Сенюта:
“Якщо немає вказівки керівника закладу, де померла людина, вони не мали права туди дивитися, це не картинна галерея. А чому труп в костюмі, а органи в тазику – теж не ясно”.
“Були порушення при проведенні патолого-анатомічного дослідження. Вірніше як таке воно не проходило, але працівник цього бюро провів бальзамацію тіла внаслідок чого вибрав, скажемо так пропали, декілька органів з тіла Олега Бенци” – каже Олександр Богомол.
А по-суті лікарня позбулася головних доказів.
За матеріалами ТСН