Робота дорожників щодо обслуговування доріг місцевого значення під час погіршення погодних умов в області – не задовільна! На цьому наголосив голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна під час засідання оперативного штабу. Сьогодні нарада відбулася за участі представників підрядних організацій, які обслуговують місцеві дороги краю у зимовий період.
Степан Барна поінформував, що 20 листопада на дороги вийшли 96 дорожніх працівників, виїхала спецтехніка, задля безпеки учасників дорожнього руху 42 піскорозкидачі підрядних організацій посипали автошляхи протиожеледними засобами. Станом на 8 год. ранку використано 20 тонн технічної солі та 14 тонн піску.
Проте, за словами голови ТОДА, так виглядає загальна картина. Якщо ж проаналізувати в розрізі районів, то у 8-ми районах жодна техніка не виїжджала на місцеві дороги.
«Я хочу зараз запитати генерального підрядника «Техно-Буд-Центр», де була ваша техніка у восьми районах? Чи у вас недостатньо техніки? Чому дотепер не укладені угоди з субпідрядниками? Чому дотепер ви не домовилися про виконання робіт?», – звернувся до представника «Техно-Буд-Центру» Степан Барна.
«Халява не пройде, – акцентував він. – Держава вкладає гроші. Ви освоюєте мільйони на місцевих дорогах. 250 млн. грн. підрядні організації освоїли лише по поточному середньому ремонту місцевих доріг. Ще майже 75 млн. грн. виділено на зимове утримання. Вчора була перша доба, коли у нас випав сніг і ви не впоралися із поставленими завданнями».
Водночас, голова облдержадміністрації звернувся до правоохоронних органів, щоб стежили за підрядниками і у випадку невиконання ними робіт – складали акти.
Сьогодні ТБЦ отримали усне попередження. Надалі – вже будуть застосовуватися штрафні санкції. Адже, нагадаємо, за підсумками засідання оперативного штабу, яке відбулося напередодні, дана організація отримала доручення того ж дня заключити угоди із субпідрядниками. Утім, поставленого завдання не виконала.
«Зараз шановні колеги, підрядні організації, я хотів би вас простимулювати нарешті сісти відпрацювати комплекс взаємодії, поукладати угоди, щоб я питав конкретного підрядника або конкретного субпідрядника. Техніка має бути на усіх без винятку місцевих дорогах», – резюмував Степан Барна.
За підсумками наради оголосили: оперативний штаб працює в області цілодобово. Районним державним адміністраціям доручено забезпечити моніторинг виконання робіт підрядними організаціями і забезпечити функціонування області і районів у штатному режимі.