У виставковому залі Збаразького замку відкрито виставку вишитих картин тернополянки Ірини Кошелінської “Благословенне Тернопілля”. Щороку Кількість картин збільшується. Основа для майбутньої вишивки – старі якісні фото міста, які Ірина шукає в Інтернеті, а також фото, які приносять знайомі. Вишивки тернопільської майстрині Ірини Кошелінської з фотографічною точністю показують куточки Тернополя кінця XIX – початку XX століття.
Тут і парафіяльний костел Матері Божої Неустанної Помочі, і костел єзуїтів, і катедральний собор. Ірина Кошелінська – тернополянка у третьому поколінні, інженер, свого часу працювала на заводі « Сатурн». Класти перші хрестики на полотно навчила її бабуся.
Часто роботи тернополянки плутають з фото – настільки точно вона відтворює зображення. Якщо ж дивитися на полотна здалеку, то зображення стає об’ємним і з’являється так званий 3-д ефект. Але коли глянеш ближче, видно, як густо розсипалося маковиння дрібненьких хрестиків, що акуратно дивляться в один бік. І хоч здається, що картини чорно-білі, насправді, зображення створює безліч відтінків. Кількість їх знає лише вишивальниця.
Не відірвеш очей, вдивляючись в об’ємність зображення. Так і хочеться заглянути за картину, щоб знайти продовження вулиці, чи рогу будинку, чи торкнутися ліпнини, яка зачепилася за фронтон…