Замість полотен – гільзи. Тернопільська художниця Тетяна ВасЕнда перетворює військові трофеї на витвір мистецтва. Малюнок на кожному атрибуті – інший. Але найголовніше, розповідає – на них завжди малюнки про добро. Голові роботи виставляють на аукціони – а за виручені гроші купують необхідне для наших військовослужбовців. За процесом створення спостерігала наша знімальна група, повідомляє ТВ4
Ще до початку повномасштабної війни у цій кімнаті Тетяна Васенда створювала авторські роботи, організовувала різноманітні майстер-класи, навчання, готувала абітурієнтів до вступу у вищі мистецькі заклади. Тепер же – у майстерні Тетяни звичні полотна – замінили гільзи. Їх художниця розмальовує, волонтери продають на аукціонах, а виручені гроші – передають на потреби захисників.
Тетяна Васенда, мисткиня, дизайнерка, художниця, розповідає: “Я раніше думала, що під час війни просто це все, ніби, замерзло. І я не знала, чи я зможу дальше продовжувати. І тоді я задумалась, коли люди сказали – ти повинна це нести далі”.
Тому, коли до художниці звернулась дружина захисника із пропозицією розфарбувала гільзу – вирішила спробувати. Адже це було цікавим завданням для Тетяни – створити із потворного – щось світле. Що ж намалювати на військовому атрибуті? Тут довго думати не довелось. На ідею художницю надихнула її учениця – американка за походженням.
“У нас по темі було – смайлик. Але я їх запитала, як ми можемо його перетворити на український. І я їм розказую, що можемо одягнути вишиванку, віночок. І вона у цей момент із рюкзака дістає вінок і так гордо на себе одягає. І вкінці коли вона ще дістає форму українського футболіста – я зрозуміла “ось”. Ось ця ідея”.
І так – у виконанні Тетяни на гільзі з’явився малюнок войовничої українки у вінку та з мечем.
Тубус, який розмалювала художниця, продали у Швеції на аукціоні за 10 тисяч крон – це 16 тисяч гривень. Жінка розповідає, ця сума – крапля в морі у порівнянні із потребами військових. Утім, таких робіт художниця продала вже чимало. Зараз Тетяна завершує свою чергову роботу. Її виконує у стилі косівського розпису.
“Я вирішила створити з цього металу такий ефект кераміки, де це схоже на кахлі. Якийсь такий виріб, який забере повністю ефект цього металу, чогось такого важкого і брутального. Таке відчуття, ніби воно просто з кераміки”.
Однак все ж місце для полотен у студії Тетяни таки є. Вони поки чемно чекають свого часу. Адже жінка планує створити свою нову, переможну серію робіт, а презентувати її тернополянам хоче уже навесні.