Головна Новини На Тернопільщині люди розплачуються підробленими 500 гривневими банкнотами

На Тернопільщині люди розплачуються підробленими 500 гривневими банкнотами

Теребовлянці надсилають тривожну інформацію, що у місті в обігу є підроблені купюри номіналом 500 гривень. На них відсутній водяний знак.

Фотопорівняння абсолютної візуальної схожості підробки та оригіналу. Їх зафіксували і надіслали нам працівники аптеки у Теребовлі, які перевірили купюри під ультрафіолетовою лампою.

Отже, як відрізнити підроблені 500 гривень:

  1. Якість друку підробки поступається справжнім банкнотам. При цьому колір, зображення і рельєф підробок наближені до оригіналу.
  2. Папір підроблених банкнот не набуває блакитний або зеленуватий відтінок під дією утрафіолету.
  3. Водяні знаки імітуються: портретне зображення Григорія Сковороди надруковані на звороті банкноти, а графічний знак національної грошової одиниці України виконано тисненням.
  4. Замість захисної стрічки в товщі паперу на купюру нанесена фарба. Замість жовтого і блакитного кольорів при впливі УФВ вона дає блакитний і світло-зелений відлив. Зі зворотного боку флуоресценція стрічки не збігається з її друкованим зображенням. При цьому текст на стрічці читається.
  5. В папері підробки проглядаються захисні волокна. Тоді як в оригіналі їх помітно тільки під впливом ультрафіолету.
  6. Зображення ромбу на лицьовій стороні купюри переливається від фіолетового до оливково-коричневого. Тоді як на оригіналі інший колір – оливково-зелений.
  7. Частини наскрізного елемента (цифрове позначення номіналу “500”) при розгляді банкноти проти світла не збігаються.

Решта захисних елементів – колір флуоресціюючих зображень, інфрачервоний захист, мікротексти, латентне зображення у вигляді цифрового позначення номіналу “500” – також імітовані, але їх зовнішній вигляд наближений до оригіналу.

Банкноти виявлені у Теребовлі під дією ультрафіолету :

БУДЬТЕ ПИЛЬНІ І ОБЕРЕЖНІ!

Медіа-центр. Теребовля