Головна Новини Найкрутіші концертні майданчики у Тернополі: карта для поціновувачів

Найкрутіші концертні майданчики у Тернополі: карта для поціновувачів

Журналіст Мар’яна Зварич розповіла Karabas Live, де в її місті лунає музика

За найскромнішими підрахунками, у одному з найменших обласних центрів країни налічується майже два десятка концертних майданчиків: різні за формою, змістом атмосферою та наповненням. Їх всіх об’єднує одне – те, що вони дають можливість бути ще раз почутим як новим гуртам, так і вже доволі відомим виконавцям.

Безумовно, найбільшим концертним майданчиком Тернополя за масштабами заходу, складом учасників, розмірами сцени вже який рік поспіль є музичний фестиваль «Файне місто». Одночасна робота шести сцен: Main StageDark StageLight Stage, Amphiteatre, UFO Stage та Reggae Stage забезпечує звучання понад 100 артистів від «Один в каное» до «Бумбоксу», від «Poets of the fall» до «Skindred».

Відтак, можна сміливо сказати, що Тернопіль – це місто, яке створює умови для розвитку концертної культури. Погляньте лише на список концертних майданчиків міста.

Бар «Коза»

Історія. «Коза» — це культове місце у Тернополі, яке десять років тому стало першим із низки модних арт-кафе та ruin pubs у файному місті, якими файне місто тепер і славиться. Розташований у будівлі старовинного готелю «Подільський», на центральній площі міста поруч із Драматичним театром. Бар «Коза» – це саме той заклад, який створює достойну альтернативу академічному мистецтву.

Атмосфера: вільна, розкута, демократична. Тут можна заправитися, перечекати час до поїзда, скуштувати бурітос, почитати книжку чи навіть переночувати в хостелі на одну особу.

Асортимент: альтернативна музика, рок всіх відтінків, інді, метал, реґґі, техно всіх пошивів. КозаБар славиться на всі усюди щорічним, до речі, одним з найбільших у Західній Україні, конкурсом серед молодих гуртів «Koza Music Battle». Тут виступали Stoned Jesus, Хамерман Знищує Віруси, Жадан і Собаки, ТПВГ, ZSUF, The Hypnotunez, Joryi Kloc та інші, не враховуючи гастролерів з-за кордону.

Бункермуз

Історія: Концертний майданчик, галерея сучасного мистецтва, бар і ресторан європейської кухні – все це розмістилося в одному, схожому на лабіринт, підвалі-бункері.

Атмосфера: Місце доволі популярне. Дівчатка приходять сюди за новими селфі в інстаграмі, митці – за натхненням, щедрі на ідеї – задля їх втілення, спраглі – за шинквас, поціновувачі вишуканих страв – заздалегідь резервують столик в ресторані.

Асортимент: Концерти тут відбуваються щотижня, але музика «лагідніша» — це різні джазово-електронні чи навіть етно-звучання, як от Blooms Corda, Tik Tu, 4.А.Й.К.А, DZ’OB, НастяЗникає,  TheCancel, a також зарубіжні артисти.

 Паб «Хмільне Щастя»

Історія: Один з найбільших в Західній Україні пивних клубів, розрахований на 350 глядацьких місць. Вже десять років заклад збирає публіку, яка готова гарно відпочити, послухати відомих українських виконавців та спробувати українського пива.

Атмосфера: Справжній паб, який поєднує затишну атмосферу з не менш затишним звучанням українських виконавців.  Час від часу заклад перетворюється з концертного майданчика на спортивний заклад, оскільки всі спортивні події тут транслюють на великому екрані.

Асортимент: За барною стійкою розташована сцена для живих концертів з усією необхідною апаратурою, світлом та професійним звукорежисером. На цій сцені виступали  O.TORVALD,  Арсен Мірзоян, Лама, Mad Heads XL, Epolets, Мері, Антитіла, Без Обмежень та ін.

Тернопільська Кнайпа «1540»

Історія: Культовий заклад у Тернополі, який розташований на -2 поверсі у ТРЦ «Атріум». Працює з 2012 року.

Атмосфера: Кількість відвідувачів підтверджують, що організувати «квартирники» у новому форматі та у новому місці – правильне рішення. Бо у «Кнайпі» є все — затишок, музика та спілкування, де важливий не лише виконавець, але й кожен слухач.

Асортимент: Вже шість років (кожної середи о 21.00 год.) тут проводяться «квартирники». Також час від часу тут виступають молоді українські гурти та письменники.

Крафт паб «Le Rock»

Історія: Один з найновіших закладів громадського харчування, який поєднує невеликий концертний майданчик.

Атмосфера: Місцеві лагідно називають заклад «рок-кафе». Поціновувачі смачних страв та рок-музики перетворюються у постійних гостей закладу.

Асортимент: Протягом дня у закладі грає лише рок-музика. Щовихідних відбуваються концерти, в основному, молодих та кавер-гуртів.

Пивний ресторан «Файне місто»

Історія: Один з найпопулярніших закладів громадського харчування у Тернополі. Створений у 2012 році..

Атмосфера: Величезною перевагою закладу є місце розташування – у колишньому ресторані «Україна» (у центрі Тернополя). Сцена для виступу невелика, проте відвідувачі закладу зазначають, що для закладу такого формату її достатньо.

Асортимент: Як ідеться на офіційному сайті закладу, паб створювався як кардинально інноваційний простір для відпочинку молоді, людей середнього та старшого віку. Також він став і своєрідним культурним простором, тому там є можливість послухати гурти з Тернополя.

 GOOD ONE — rest hub

Історія: GOODONE – стильний, сучасний нічний клуб, розташований у припарковій зоні на березі тернопільського озера. Колись на його місці був знаний нічний клуб «Riverpool».

Атмосфера: Серед плюсів – великий танцпол. Поруч є караоке для усіх, хто пробує розкрити свій талант.

Асортимент: GOODONE – це різні локації, де кожен знайде своє: ресторан зі смачною  та вишуканою італійською кухнею, караоке та hub (нічний клуб). Розташована музична сцена з усім необхідним обладнання для DJ.

STORIES CLUB

Історія: Наймолодший нічний клуб Тернополя, який відчинив свої двері у грудні 2017 року. Спрямований здебільшого на молодь, тому там проводяться тематичні вечірки. Просторий зал здатний вмістити до 1000 відвідувачів.

Атмосфера: заклад розташований поблизу університетів, тому атмосфера доволі молодіжна. Також студентам пропонують брати участь у провокативних проектах, наприклад, з оригінальною назвою «Хто зверху!».

Асортимент: Наразі адміністрація закладу лише анонсує про запрошення на концертний майданчик відомих артистів та Dj з України та ближнього зарубіжжя. Кожної п’ятниці тут звучать найкращі  хіти XX та XXI століття.

Клуб-ресторан «ОPERА»

Історія: Це частина розважального комплексу, у якому поєднано нічний клуб та ресторан. Відвідувачі можуть спостерігати за видовищними шоу, розважатись під драйвову музику від найкращих Dj`s  України та Європи.

Атмосфера: Організовані вечірки у цьому закладі – це знахідка для тих, хто слідкує за творчістю кращих Dj країни. Варто відзначити проведений перший Всеукраїнський пісенний конкурс у караоке-паб «Караоке без кордонів Live»,  де кожен тернополянин мав змогу показати свій талант та здобути визнання. Зараз стартує другий сезон конкурсу.

Асортимент: Клуб має хорошу славу запрошувати кращих артистів, шоу-балети та діджеїв в стилі R`N`B,Pop, Deep House, Nu Disco.

 

PODOLYANY HALL

Історія: Один з найбільших концерт холів на західній Україні. Концертний зал оснащений професійним звуковим та світловим обладнанням, сценою, гримувальними кімнатами, потужним проектором з екраном і здатний розмістити до 800 осіб. Працює лише під окремі заходи.

Атмосфера: Доволі просторо, є достатньо місця для фан-зони та навіть окремі локації, де можна розташувати посадочні місця.

Асортимент: У концерт-холі відбуваються великі концерти міста у закритому приміщенні. Там виступали Бумбокс, Друга Ріка, Brutto, Лобода та інші.

 

 

Український дім «Перемога»

Історія: Культурно-мистецьке приміщення Тернополя. Зал розташований на другому поверсі за адресою б-р Т.Шевченка . Розрахований на 300 місць.

Атмосфера: Розташований у центрі міста (неподалік від Драмтеатру) і стає хорошим місцем для проведення міських заходів.

Асортимент: Найчастіше УД «Перемога» стає майданчиком для виступів Галицького муніципального камерного оркестру, який вміє глядача здивувати своїми мелодіями зі світових хітів та іншими тематичними виступами. Також «Перемога» стала своєрідною центральною локацією для проведення «Мистецького фестивалю Ї», на який у Тернопіль приїжджають такі письменники, як Юрій Андрухович, Іван Байдак, Олександр Ірванець  та гурти «Республіка Поліна», «Krut» та ін.

 

Філармонія

Історія: Обласна філармонія – культурно-мистецький заклад, хороше приміщення для звучання академічної музики. Засноване у 1939 році та розраховане на приблизно 400 посадочних місць.

Атмосфера: Прекрасний зал для концертів класичної та народно-естрадної музики, розташований практично у центрі міста.

Асортимент: На основних концертах традиційно представлений симфонічний оркестр. Зал також орендують інші представники української естради.

 

Драмтеатр

Історія: Офіційна назва — Тернопільський академічний обласний драматичний театр ім.Т.Шевченка. Розташований у центрі міста (вхід від Театрального майдану). Може прийняти приблизно 600 глядачів.

Атмосфера: Найбільший плюс – це найкраща акустика у місті, завдяки чому цей зал щороку обирають для проведення Міжнародного джазового фестивалю «JazzBez».

Асортимент: Традиційно використовується як майданчик для виступу театрів. Тут же проводяться відомі «Тернопільські театральні вечори», сюди ж приїжджали «ДахаБраха», «Dakh Daughters», Христина Соловій та ін.

 

ПК «Березіль»

Історія: Один з найбільших концертних залів Тернополя, який знаходиться у приміщенні. Розташований на масиві «Дружба» (вул.Миру,6). Заснований у 1977 році. Розрахований на 1000 глядачів.

Атмосфера: У залі розташовані крісла, відтак сприймається, на перший погляд, як приміщення для традиційних концертних подій.

Асортимент: При Палаці культури працюють народні, зразкові, аматорські та інші творчі колективи. Попри це, саме цей зал приймає таких зірок, як Джамала, Тіна Кароль, ТІК, Сухішвілі та ін.

 

Співоче поле

Історія: Перше в Україні Співоче поле для концертних вистав було відкрите у Тернополі у 1986 році. Сцена розрахована на перебування на ній одночасно 1200 артистів.

Атмосфера: Незначним мінусом є розташування Співочого поля на так званому «Східному масиві». Для Тернополя — це незначна відстань, оскільки є хороше сполучення громадського транспорту. Величезним плюсом є розташування Співочого поля у парку, відтак там є можливість надати додаткові послуги глядачам, наприклад, розмістити  food-зону.

Асортимент: Традиційно тут проводять концерти української музики, виставки, свята народних ремесл тощо. Також ця сцена є невід’ємною частиною святкування Дня міста Тернополя – 28 серпня.

 

 

Літня сцена

Історія: Літня сцена у парку ім.Т.Шевченка – це хороший варіант для тернополян та гостей у теплі дні насолодитися виступами українських гуртів під час проведення фестивалів. Парк Шевченка розташований практично біля головної перлини міста – озера, відтак там завжди людно.

Атмосфера: Літня сцена для проведення місцевих заходів – хороший варіант, особливо у час, коли потрібно сховатися від сонця. Влітку тут відбуваються репетиції танцювальних чи вокальних колективів, тож часто лунає безкоштовна музика.

Асортимент: На літній сцені виступають українські гурти під час food-фестивалів, наприклад, гастрономічного фестивалю «Галицька дефіляда», «Коропфест» тощо.

 

Міський стадіон

Історія: Це найбільший футбольно-легкоатлетичний стадіон Тернополя та області. Може розмістити понад 15000 глядачів.

Атмосфера: Стадіон як музичний майданчик використовується нечасто. Адже для інших виконавців достатньо тих концертних майданчиків, які вже функціонують у місті.

Асортимент: Декілька разів у рік стадіон перетворюється на концертний майданчик. Лише, звісно, у тих випадках, коли приїжджає потужний гурт, як «Океан Ельзи».

 

Фото: Влад Кравчук, Антон Марчевський, Антон Гонтар, офіційні сторінки бару «Коза», «Бункермузу», пабу «Хмільне Щастя», «1540», пивного ресторану «Файне Місто», «GOOD ONE», «Stroies Club», клубу «Opera», PODOLYANY HALL та філармонії