Успішним видався старт спортивного сезону для 18-річної студентки юрфаку Західноукраїнського національного університету Тетяни Когут. На юніорському чемпіонаті України з легкої атлетики у приміщенні у Сумах вона здобула золоту медаль у бігу на 2000 метрів з перешкодами (час чемпіонки – 6.55.44). А через кілька днів представниця Тернопільщини перемогла на цій же дистанції на дорослому командному чемпіонаті. Причому поліпшила результат відразу на сім секунд, встановивши особистий рекорд! Дві золоті медалі вихованки тренерів-близнюків Володимира і Богдана Дудів стали Тетяні гарним доповненням до титулу найкращої легкоатлетки Тернопільщини 2021 року. До юніорки вже виявляють інтерес наставники національної збірної.
Вважається, що високі спортивні досягнення підкоряються тим, хто змалку займається на столичних аренах, де для атлетів створено суперкомфортні умови. Тетяна Когут спростовує цю думку. Фундамент для нинішніх своїх високих результатів уродженка Бережан, 20-тисячного містечка над Золотою Липою, закладала не на бігових доріжках із сучасним “швидким” покриттям, а під час кросів довкола міського озера, неподалік якого, на вулиці Гайовій, живе, і на асфальтівці, яка веде до бабусиного хутора…
– Це мій перший офіційний старт узимку, я ще не була добре “розбіганою”, – розповіла Тетяна кореспондентові “Високого Замку”. – Тренувалася у Тернополі надворі, на снігу. А у Суми приїхала за тиждень до юніорського чемпіонату, займалася у манежі. Взула спеціальне взуття, “шиповки” – і так розбігалася. Чим частіше бігаєш, тим кращим стає твій новий старт.
– Де краще змагатися: надворі чи у манежі?
– Краще – надворі, там більше свіжого повітря. У закритому приміщенні дихати важче. Зате у манежі ліпше покриття. Тренуюся щодня, за винятком неділі. Бігаю навіть тоді, коли приїжджаю у Бережани до батьків. Часом вибираюся на місцевий стадіон. Але від довгого бігання по колу крутиться голова. Тому віддаю перевагу кросам біля озера або дорогою до хутора Малинівки. Люблю туди бігти, щоправда, через це дуже переживають мої мама-тато – бо поруч шмигають машини. Із задоволенням тренувалася б і у лісі з невеличкими гірками, бо на ґрунті ноги менше напружуються, ніж на асфальті.
– На малій батьківщині тебе підтримують?
– Я постійно відчуваю цю підтримку – допомагають усім, чим тільки можуть. Отримую стипендію від мера Бережан. Цього року у рідному місті мені виділили 20 тисяч гривень на тренувальний збір.
12 лютого стартує Кубок України з легкої атлетики, Тетяна Когут планує заявити себе там у бігу на 3000 метрів. А влітку розраховує взяти участь у міжнародних матчевих зустрічах. Щоб потрапити на них, каже легкоатлетка, доведеться ще багато попрацювати, показувати ще вищі результати.
ІВАН ФАРІОН, Високий Замок