Цього разу недуга прийшла до Тернопільського технічного коледжу. На кір захворіли понад півтора десятки учнів. Десятеро з них – у лікарні.
итуація з кором на Тернопільщині неблагополучна, – стверджує лікар-епідеміолог Марія Павельєва. За її словами, в регіоні залишається діючими близько десяти спалахів цього захворювання, пише ЗЗ. А загалом від початку року цю недугу підхопило понад дві тисячі краян. В Україні цьогорічна кількість хворих на кір сягнула 20 тисяч. Це більше, ніж в усій Європі, – повідомляє Міністерство охорони здоров’я.
Причина масового захворювання на кір у низькому рівні колективного імунітету, – додає Марія Павельєва. Відтак на Тернопільщині нові випадки кору реєструють чи не щодня.
«За даними моніторингу інфекційної захворюваності, проведеного фахівцями Державної установи «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України», в області 10 квітня 2019 року за первинними терміновими повідомленнями зареєстровано 72 випадки інфекційних захворювань, з них: на кір – 31 випадок. Єдиний надійний захист від кору – щеплення. Відтак ми рекомендуємо обов’язково пройти цю процедуру насамперед тим особам, які в групі ризику».
Перші ознаки кору нагадують застуду. Це підвищена температура тіла, нежить, кашель, пізніше з’являється висипка, – кажуть лікарі. Кір страшний наслідками. Адже тільки минулого року від недуги померло 14 українців, десятеро із них – діти. Летальні випадки зафіксовані і цьогоріч.
Софія Романська