Яка ж різноманітність пам’яток трапляється нам у Чорткові. Ну просто не місто, а музей під відкритим небом. І що головне, кожна споруда по-своєму оригінальна, особлива, має свою незабутню історію та мовчить про свої секрети. Скільки ж тут будинків, і які вони всі нетрадиційні та неординарні. То «крилаті», то схожі на пряничні будиночки, то здіймаються уверх гострими шпилями, а деколи створюють ілюзію «плоских» споруд, пише Чортків Онлайн.
Задаємо ми собі запитання: «Чому ж так? Про що думали ті креативні архітектори, коли зводили такі будинки? Звідки пішла така мода?». Насправді, усіх секретів нам, все-таки, не розгадати, проте віднайти якісь таємниці- ми все ж зможемо!
Широтами інтернету ми часто зустрічаємо світлини «плоских» будинків, що розташовуються у Одесі, Львові та інших містах України. Проте, як дивно б не було, у Чорткові теж є такий оригінальний будиночок, що на перший погляд, нічим не відрізняється від інших.
Його “фішкою”, родзинкою є певна зорова ілюзія. При певному ракурсі може здатись, що він плоский. Але, звісно, насправді так не є. Будинок радше має форму трапеції: дві його стіни сходяться під гострим кутом, це і викликає зображення плоскості.
Подейкують, що така мода прийшла до нас із Європи. Такі будинки будували з метою економії будівельних матеріалів, так щоб не будувати усі чотири стіни. Це може здатись нам смішним фактом, проте, люди у тодішній пристосовувались до таких умов, щоб за мінімум коштів збудувати неординарну споруду.
У народі такі будинки називають «стінами». Так в Україні є одеська стіна, львівська, ну а тепер, звичайно, і чортківська! Тим паче, що місцеві жителі надали цьому будинку такого яскравого кольору. Як живеться чортків’янам у неординарному будинку на вулиці Залізничній, ми можемо лише здогадуватись. Можливо, хтось забажає і поділиться з нами «закуліссями» життя у будинку. А нам залишається гордитися, що і такий оригінальний експонат, є у нашому місті-музеї.
Оксана Шахова для Чортків.Онлайн