Головна Новини Ім’ям видатного вченого з Тернополя назвали одну з зірок Чумацького Шляху

Ім’ям видатного вченого з Тернополя назвали одну з зірок Чумацького Шляху

Такий незвичний подарунок професору Івану Сміяну зробив університет з нагоди 90-літнього ювілею науковця. Під час святкування сертифікат на власну зірку вручили професору.

З-під пера тернополянина вийшли більше 700 наукових праць та досліджень в галузі педіатрії, 32 книг спогадів. Імя вченого увійшло до книги «2000 найвидатніших людей століття», виданої в Інтернаціональному біографічному центрі в Кембриджі.

В 2009 році на честь 80-річчя Івана Сміяна Тернопільський державний медичний університет, якому він віддав 35 років свого життя, організував Всеукраїнську конференцію на тему «Педіатрія сьогодення і майбутнього». Не відступили від традицій святкування і в цьому році – провівши Всеукраїнську конференцію, на якій висвітлювали питання традицій та інновацій в педіатрії.

Привітати ювіляра завітав і міський голова Сергій Надал, який відзначив чималий внесок вченого у розвитку сучасної педіатрії та подякував відомому тернополянину за приклад для багатьох поколінь медиків та науковців. Також мер вручив Івану Сміяну Почесну відзнаку міського голови.

Варто додати, що в Тернополі існує своя Алея зірок, яку започаткували 28 серпня 2011 року під час святкування Дня міста. Щороку на алеї зявляються нові імена тернополян, які внесли вагомий внесок у розвиток міста. Зокрема, бронзовою зіркою відзначили Ігоря Герету, Анатолія Горчинського, Бориса Демківа, Івана Марчука, Олену Підгрушну, Лесю Романчук, Василя Бурму, Андрія Підлужного, Василя Ярмуша та інших.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here