Івасюк і Стус залишились Героями

СтусСуд визнав законними укази президента про присвоєння звань Героїв України поетові Василю Стусу і композитору Володимиру Івасюку. Відповідне рішення ухвалив Вищий адміністративний суд України, повідомляє УНІАН.

За словами донецького адвоката Володимира Оленцевича, він отримав з Вищого адмінсуду постанови, якими залишені без змін рішення Донецького апеляційного адміністративного суду, якими раніше було відмовлено в задоволенні позовів Оленцевича щодо указів про присвоєння Стусу (1938-1985 рр.) і Івасюку (1949-1979 рр.) звання «Герой України».

«Протягом більш ніж двох років це виробництво залишалося без руху. І тільки 9 листопада 2011 Вищий адмінсуд остаточно залишив мій позов по Стусу без задоволення», — сказав Оленцевич.

Він розповів, що аналогічною опинилася і доля його позову щодо указу про присвоєння звання Героя України Івасюку.

«16 квітня 2009 року я подав позов до Донецького окружного адміністративного суду про визнання незаконним Указу президента України Віктора Ющенка від 1 березня 2009 року «Про присвоєння Івасюку звання Герой України» на тій підставі, що Івасюк на момент нагородження також не був громадянином України. Однак суд у задоволенні мого позову відмовив», — зазначив Оленцевич.

За його словами, після того, як Донецький апеляційний адмінсуд відхилив його апеляційну скаргу, він подав касаційну скаргу до Вищого адмінсуду, який 8 жовтня 2009 року ухвалив відкрити провадження за цим позовом.

«Точно також, протягом двох років, це виробництво залишалося без руху. І тільки 29 листопада 2011 року Вищий адмінсуд поставив крапку і залишив мій позов без задоволення», — сказав Оленцевич.

Коментуючи постанови суду, Оленцевич заявив, що вони викликають у нього «певне здивування».

«Абсолютно аналогічні мої позови по Степану Бандері та Роману Шухевичу були задоволені», — нагадав адвокат, уточнивши, що позови по Бандері, Шухевичу, Стусу і Івасюку розглядали різні склади суддів.

«Виходить, що Вищий адмінсуд прийняв цілком протилежні рішення з абсолютно аналогічним речам», — заявив Оленцевич.

У той же час він визнав, що «раз ці рішення остаточні, значить, вони правильні».

Категорії: Новини

Теги: ,,,

Loading...

Залишити коментар

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.

%d такие блоггеры, как: