Головна Новини Єдиний у світі пам’ятник рибі, яка першою зійшла на берег, стоїть у...

Єдиний у світі пам’ятник рибі, яка першою зійшла на берег, стоїть у Тернополі

Єдиний у світі пам’ятник рибі, яка першою зійшла на берег, стоїть у Тернополі.

Насправді карасі колись були дуже великими. Тут, де зараз лише потічок у парку, колись бурлили хвилі Сарматського моря. Головна течія Сармату називалася Серетом. І несла на нерест до берегів Поділля всяку-всячину підводного світу, пише Avis Wind.

Карасі плили табунами такою кількістю, що все теперішнє Тернопільське озеро не вмістило б. Вага карася сягала до 30 кг, а деякі особини, що займалися спортом і вели здоровий спосіб життя, могли важити понад 50.

З плином мільйонів років змінюватися закони астродинаміки. Вісь Землі нахилися в другий бік. І як наслідок, тектонічні плити почали свій рух у сторону Карпат. Поділля, яке раніше було горбистим дном Сармату, підіймалося над хвилями у височину. Вода відступала.

Могутня течія Серету перетворювався на ріку.

Та попри глобальні зміни клімату і геології планети, риб’яча пам’ять не згасала. Карасі як знали свій шлях на нерест у верболози Подільської височини, так і до нині там плавають. Тільки уже в значно менших розмірах, відповідно до наявних умов.

Але один карась був хитріший. Займався спортом, був дуже активний у своїй карасевій спільноті. Задумав він продовжити свій рід на берегах.

А сталося це так. Змілів Серет настільки, що великим рибам уже було затісно. І от на громадських слуханнях всієї фауни підводного Сармату, вирішували питання кому зійти на берег першому і оцінити можливу обстановку. Тобто чи здатне буде риб’яче суспільство жити на землі і дихати повітрям.

Зголосився лише один карась вийти на берег, сміливий дуже був і мав міцні плавці. Вистрибнув з води у парку Топільче, вдихнув на повні зябра повітря і попробував плавцями робити перші кроки. Один крок за другим, випростався на хвіст, раз-два, раз-два і – побіг. Куди побіг, ніхто не бачив.

Про той героїчний вчинок риби запам’ятали надовго, навіть наслідували. І назвали той процес наслідування еволюцією.

А на честь тої рибини, яка першою зійшла на берег, хтось поставив пам’ятник у повен розмір, може навіть трохи більший, ніж був той карась по природі. Тільки табличку забули прикрипіти, кому цей монумент.

Добратися до пам’ятника рибі можна через парк Топільче. Зійшовши з головної алеї парку, повернути на Козацький острів. Далі – будуть лабіринти ще двох островів, які зв’язані між собою мостами.

Орієнтуватись в лабіринтах слід на ковчег, його з мостів видно добре. Але ковчег – це вже зовсім інша історія.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here