Головна Новини Як рибалити під час нересту

Як рибалити під час нересту

Нерестовий період у водоймах Тернопільщини триватиме до 20 червня. У цей період рибалкам заборонено ловити рибу з човна, натомість дозволений аматорський вилов риби однією поплавковою чи донною вудкою з одним гачком або спінінгом з берега. Також не варто використовувати різні спінінгові оснащення, які складаються з двох приманок. 
Охороняють водойми для того, щоб вберегти нерестовища риби.

Щороку оприлюднюється список таких місць для кожної водойми і термін нерестової заборони.
Рибоохоронні рейди проводять щодня. За порушення правил вилову риби під час нересту передбачено як адміністративну, так і кримінальну відповідальність. Штраф за вилов риби під час нерестового періоду дозволеними знаряддями лову в заборонених місцях — від 52 до 170 гривень, забороненими (сіткою, острогою, павуком) — за рішенням суду штраф становитиме від 340 до 680 гривень.
Виготовлення та збут заборонених знарядь лову карається штрафом від 52 до 357 гривень. Навіть за придбання чи збут риби в нерестовий період без відповідних документів грошове покарання становить 255 гривень, з конфіскацією всього товару.
Незаконне заняття рибним промислом, якщо воно заподіяло суттєву шкоду, тягне за собою кримінальну відповідальність за ст. 249 ККУ у вигляді штрафу до 1700 гривень або обмеження волі на строк до трьох років.
До порушень Правил рибальства відноситься і незаконний продаж риби. Слід пам’ятати, що аматорський вилов риби дозволяється безкоштовно для власних потреб, а не для продажу. Тим, хто хоче займатись реалізацією риби та рибопродуктів, необхідно мати відповідні документи.
Шанувальникам «тихого полювання» не варто розчаровуватись, адже є риба, яка клює і під час нересту. Наприклад, в цей період можна ловити карасів. Ця риба нереститься невеликими порціями і не відразу скидає всю ікру. Практично весь цей період карась знаходиться на мілководді або в очеретах, тому ловити його найзручніше на махові вудки.
У нерестовий період багато різноманітної риби (плотва, лящ, судак) збирається у річках, які впадають у великі водосховища. Вона тут активно харчується і чудово клює.
Щуку, коропа і ляща найкраще ловити за 2-3 тижні після нересту, а окуня відразу через кілька днів після того, як він скине ікру.
Головний держінспектор Андрій Гатала

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here