Головна Новини Як на Тернопільщині вперше відзначать День пам’яті і примирення

Як на Тернопільщині вперше відзначать День пам’яті і примирення

??????????День пам’яті і примирення відзначать 8 травня на Тернопільщині.

Про це повідомили на засіданні оргкомітету, яке відбулося 27 квітня у Тернопільській облдержадміністрації.
«Кардинально міняється концепція відзначення заходів, пов’язаних із вшануванням жертв Другої світової війни, – наголосив голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна. – Всі заходи, які відбуватимуться 8-9 травня, проходитимуть під гаслом «Пам’ятаймо – перемагаймо!». Це означає, що ми повністю повертаємося до європейських традицій відзначення 8 травня – у форматі поминальних заходів по всій області».

Степан Барна наголосив, що влада, громадськість має віддати шану як тим, хто боронив Батьківщину десятки років тому, так і нинішнім її захисникам.
«Усі захисники Вітчизни різних років мають бути гідно пошановані, а у всіх без винятку заходах, які відбуватимуться на Тернопіллі, мають бути залучені і ветерани, і бійці АТО», – акцентував увагу голова ОДА.
Усім відповідальним за організацію заходів на місцях очільник області нагадав, що символ свята – червоний мак, який символізує примирення і розуміння між всіма країнами.
Як повідомив директор департаменту культури, релігій та національностей облдержадміністрації Григорій Шергей, з нагоди днів пам’яті та примирення і в обласному центрі, і в інших населених пунктах області заплановано чимало заходів. Зокрема, 8 травня мітинг-реквієм та покладання квітів відбудеться у парку Слави біля скульптурної композиції «Материнський поклик».

Молитимуться у цей день і на Микулинецькому кладовищі, біля могили жертв політичних репресій, пам’ятного хреста жертвам всіх воєн, на могилах загиблим в АТО бійців. У храмах області відправлять заупокійні богослужіння та молебні за мир і спокій в Україні. Також у планах – документальні виставки, круглі столи, уроки-зустрічі для школярів із ветеранами Другої світової війни та учасниками АТО, відвідини інвалідів війни тощо.

Також голова Тернопільської ОДА наголосив на заходах безпеки впродовж 8-9 травня.
«Ми не маємо права допустити будь-яких провокацій, – наголосив Степан Барна. – Однак вже зараз є повідомлення про можливі диверсії».
Очільник Тернопільщини доручив правоохоронцям проведення профілактичної роботи, а ближче 8 травня – організації посиленого чергування, особливо на автостанціях та в інших місцях великого скупчення людей. Правоохоронці уже зараз відпрацьовують посилений варіант несення служби у зазначені дні.