Які загрози для суспільства несе Закон про референдум
Стоп цензуріЖурналісти повинні розповідати  про загрози закону про референдум. Так вважає учасниця  руху «Стоп Цензурі», журналістка Наталка СОКОЛЕНКО, яка  взяла участь в он-лайн-дебатах «Медіа-пазл шоу».
«Журналісти повинні розповісти народу про загрози, які несе ухвалений закон про референдум. Я можу звернутися до журналістів і запитати, хто прочитав закон про всеукраїнський референдум? Там сто сторінок! Варто знати ту главу, яка стосується журналістів. Під час проведення референдуму закон забороняє поширювати будь-яку інформацію, що спонукає голосувати «за»  або «проти», – сказала вона і навела приклади, коли у довоєнній Німеччині та у сучасній Білорусі саме через недосконалість законодавства про референдум були встановлені диктаторські режими.

При цьому СОКОЛЕНКО зазначила, що народу треба «тренувати» голос на місцевих референдумах. «Якщо б ми спочатку пробували застосовувати референдум до місцевих проблем, – ми б почали з маленького. Потім вирішували, що робити в межах міста, чи в межах регіону. Так підвищувати відповідальність, щоб виходити на всеукраїнські референдуми», – зауважила журналістка.

Наталія СОКОЛЕНКО навела також приклад, як можна зробити журналістику більш відповідальною, згадавши, що на початку 90-х у Словаччині усюди панували «замовні матеріали» до того часу, поки самі журналісти не вирішили повністю змінити склад колегіального журналістського органу, аналогу Національної спілки журналістів України, і не запровадили жорсткі вимоги до журналістської діяльності. «Там немає «джинси», є тільки спроби, за які жорстко карають», – наголосила СОКОЛЕНКО.

Коментуючи ситуацію навколо телеканалу ТВі та відповідаючи на запитання тернопільського медіа-експерта Ігоря БЕНЦАЛА щодо відсутності офіційної редакційної політики у більшості ЗМІ та укладених з власниками угод про умови співпраці з журналістським колективом, Наталя СОКОЛЕНКО погодилася, що це був великий прорахунок, який призвів до конфліктної ситуації на ТВі між журналістами і власниками.

Переглянути  повну відео-версію  можна за посиланням http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=20RV-qnnrkY#!

ДОВІДКОВО. Пряма он-лайн трансляція дебатів відбулася 26 квітня 2013 року  на сайтах наших партнерів: www.provse.te.ua  www.realno.te.ua  www.like.te.ua  www.gazeta-misto.te.ua  www.gazeta1.com
Категорії: Новини

Теги: ,

Залишити коментар

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.

%d блогерам подобається це: