Головна Новини Якби вибори були в неділю…

Якби вибори були в неділю…

Рада

РадаЯкби вибори до Верховної Ради України відбувалися у грудні цього року, то 5% бар’єр подолало би п’ять політичних партій, повідомляє ZAXID.NET

 

 

Зокрема, 20,3% опитаних проголосували б за «Батьківщину», 19,4% – за Партію регіонів, 11,3% – за «Фронт змін», 8,1% – за Комуністичну партію, 5% – за партію УДАР В.Кличка, 4,4% – за «Свободу».

Окрім цього, як зазначається в досліджені соціологічної групи «Рейтинг», ще 2,3% виборців підтримали б «Громадянську позицію», 1,2% – Народну партію, 1% – «Нашу Україну».

Інші партії підтримали б 3,5% виборців, не підтримали б жодну з партій («проти всіх») – 9,4%, не визначились з вибором – 14%.

Найбільше у майбутньому парламенті виборці хотіли би бачити «Фронт змін» (33%), «Батьківщину» (28%), Партію регіонів (21%), УДАР (21%), «Свободу» (16%), КПУ (15%) та Громадянську позицію (15%). Решту політичних сил хотіли б бачити у наступному парламенті менше 10% опитаних.

При цьому найбільші шанси подолати 5% бар’єр і потрапити до наступного парламенту, за оцінками опитаних, мають Партія регіонів (56%), «Батьківщина» (45%), «Фронт змін» (41%), КПУ (23%), «Свобода» (17%) і УДАР (14%) – саме ці політичні сили мають наразі найвищу підтримку серед виборців.

Мешканці Західної України найбільше хотіли би бачити у парламенті «Батьківщину», «Фронт змін» та «Свободу», Центру і Півночі – «Батьківщину», «Фронт змін» та УДАР, Півдня – Партію регіонів та КПУ, Сходу – «Фронт змін» та Партію регіонів, Донбасу – Партію регіонів, КПУ та Прогресивну соціалістичну партію.

31% опитаних очікують в результаті наступних парламентських виборів формування у Верховній Раді більшості, яка швидше співпрацюватиме з Президентом, 39% – очікують формування опозиційної більшості. 30% – не змогли відповісти.

Формування пропрезидентської більшості очікують близько 40% мешканців Сходу та Донбасу, опозиційної – близько половини мешканців Заходу, Півночі і Центру країни.

Понад 70% прихильників Партії регіонів і лише половина комуністів очікують, що більшість у новому парламенті буде швидше співпрацювати з Президентом В.Януковичем.

Водночас понад 80% прихильників «Свободи», понад 70% – «Батьківщини», 60% – «Фронту змін» та майже половина прихильників УДАРу очікують, що більшість у новому парламенті буде швидше опозиційною до Президента. Найменше впевнені у перемозі опозиційних сил прихильники Громадянської позиції (35%).

Як зазначається в дослідженні, ключова тенденція місяця – ріст підтримки КПУ (з 5% у листопаді до 8% у грудні), що відбувся, передусім, на Сході, Донбасі та в Центрі України. Відповідно при незмінних показниках «Батьківщини» (20%), Партія регіонів (19%) втрачає першість, передусім, за рахунок перетоків до КПУ. Але якщо «Фронт змін» буде у найближчому майбутньому забирати голоси у «Батьківщини» (що цілком можливо, адже саме ця партія має найбільші шанси на відповідні перетоки), Партія регіонів поверне першість і теж не за рахунок росту власних рейтингів, а через втрату прихильників основним конкурентом.

«Таким чином, можемо спостерігати тенденції до поступового розмивання рейтингів традиційних лідерів. На підтвердження цьому за останній місяць дещо додали «Фронт змін» (до 11%) та «Свобода» (до 4%). Також стабільні позиції, на межі подолання 5% бар’єру, має партія УДАР», – зазначається в опитуванні.

Дослідження проводилося в Україні з 3 до 15 грудня 2011 року. Методом інтерв’ю було опитано 2000 респондентів віком від 18 років і старші.

Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,2%, для значень близьких до 30% – не більше 2%, для значень близьких до 10% – не більше 1,3%, для значень близьких  до 5% – не більше 1%.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here