Головна Новини Юристи міськради задовільнили 700 громадян

Юристи міськради задовільнили 700 громадян

суд

судПротягом 2011 року управлінням правового забезпечення міськради розглянуто близько 2980 різного роду звернень, що надходять від фізичних та юридичних осіб.

Згідно розпорядження міського голови від 30.11.2010р. №1 «Про надання безкоштовних юридичних консультацій мешканцям м. Тернополя» юристи міськради у позаробочий час приймають громадян. Прийом відбувається з понеділка по четвер з 16.00 по 18.00. За минулий рік працівниками управління надано 519 юридичних роз’яснень та консультацій. Окрім того, прийом громадян з питань надання правової допомоги працівниками управління проводиться і впродовж робочого дня. Завдяки цьому консультації отримали ще понад 200 громадян та представників юридичних осіб.

За дорученням міського голови працівники управління розглядають протести та подання прокуратури, відповідні документи інших правоохоронних і контролюючих органів. Результатами такого розгляду було ініціювання та прийняття ряду рішень, кількість яких за звітний період становить 22.

«Працівники управління приймають участь в діяльності Тернопільської міської координаційно-методичної ради з правової освіти населення. При управлінні працює громадська правова приймальна, основним завданням якої є правова освіта населення та надання правової допомоги незахищеним верствам населення. Дана робота полягає у наданні консультацій населенню, підготовці певних документів для звернення в судові та інші органи, публікація в пресі правової інформації. У роботі громадської приймальні беруть участь працівники міського відділу юстиції, Тернопільського міськрайонного суду, юридичного інституту Тернопільського економічного університету», – пояснює начальник управління правового забезпечення міськради Олександр Печіль.

Як окрему категорію обов’язків для юристів міськради визначено надання правової допомоги інвесторам (дольовикам) будівництва, яке проводило ПП «Тернопільська фірма «Будівельник». Зокрема робота юристів стосувалася врегулювання питань передачі житлових будинків, будівництво яких не завершене, пайовикам та створеним ними обслуговуючим кооперативам: підписання актів приймання-передачі зазначених об’єктів, оформлення землекористування, укладення договорів з підрядними організаціями, участь в судових засіданнях, пов’язаних із захистом прав дольовиків.

Систематичною є участь працівників управління правового забезпечення міськради у роботі опікунської ради. За минулий рік відбулося 24 таких засідання. Періодично вони проводяться двічі на місяць.

«Завданням зазначеної ради, – пояснює Олександр Печіль, – є вирішення питань щодо усиновлення та встановлення опіки і піклування, надання дозволів на відчуження майна від імені неповнолітніх та малолітніх дітей, вирішення питань щодо виконання батьками своїх обов’язків».

Працівники управління також приймають участь у роботі різного роду комісій, комітетів, робочих груп, що створюються у міській раді (за звітний період 67). Згідно розпорядження міського голови від 18.04.2012р. №130 «Про запровадження телефонної лінії з питань запобігання та протидії корупції», визначені працівники управління проводять забезпечення ведення обліку дзвінків. На рахунку управління також – електронний реєстр судових справ та рішень.

Щорічно на базі управління проходять навчальну та виробничі практики студенти вузів з правовою спеціалізацією з багатьох міст України.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here