Головна Новини Що мають знати тернопільські віряни про Страсний тиждень

Що мають знати тернопільські віряни про Страсний тиждень

Страсним називається сьомий тиждень Великого посту, що передує головному церковному святу – Великодню. Відсьогодні і до 27 квітня віряни згадують про страждання Ісуса Христа, його розп’яття на хресті, смерть та воскресіння. Цього тижня люди мають не сваритися, не ображатися, а вільний час проводити у духовних роздумах і молитвах. Крім того, вони обов’язково відвідувати богослужіння у храмах.

Цього року Страсний тиждень починається в понеділок, 22 квітня, і закінчиться 27 числа. Це – період підготовки до Великодня, який у 2019-му припадає на 28 квітня.

Що означає кожен день Страсного тижня

Великий понеділок – початок самого суворого посту. У цей день церква згадує старозавітного патріарха Йосипа, якого продали рідні брати. Також наводиться прокляття Ісусом Христом гріховної смоковниці.

У другий день Страсної седмиці – Великий вівторок – в церкві читають притчі про десятьох дів, про правильного і неправильного раба і про Страшний суд.

Велика середа – день спогадів про Іуду Іскаріота, який зрадив Христа за тридцять срібняків, і про грішницю, яка підготувала Христа до похорону, здійснивши обряд помазання.

У Чистий четвер згадують таємну вечерю. Ті, хто прийшов у храм, стоять під час служби, на якій згадують про страждання Христа, із запаленими свічками. Їх не гасять до повернення додому. У цей день заведено прибирати в будинку. Проводити прибирання після Чистого четверга – погана прикмета.

Страсна П’ятниця – в цей день Ісус Христос помер у муках на хресті. З вівтаря виносять плащаницю.

Велика субота – цим днем закінчується Великий піст. На богослужінні говорять про поховання Христа. Головна служба починається увечері в суботу, після чого віряни зустрічають Великдень.

Страсний тиждень 2019: що можна та не можна робити

Це – найважчий період для тих, хто дотримується посту, адже в ці дні він найсуворіший. Важливо пам’ятати, що йдеться не тільки про їжу, а й духовні обмеження. Необхідно покаятися в гріхах, позбутися поганих помислів. Рекомендується провести Страсний тиждень не в суєті, а допомагати ближнім і молитися.

Що можна їсти у Страсний тиждень

Так, у Великий понеділок можна їсти лише хліб, фрукти й овочі, а також пити компот. Те ж стосується й Великого вівторка, середи та четверга – рекомендується сира їжа без олії. У Страсну п’ятницю слід утриматися від їжі до закінчення церковної служби – до моменту винесення плащаниці. У суботу напередодні Великодня можна гарячу їжу з рослинною олією, пише УНІАН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here