Головна Новини Шукають багатодітних жінок або з інвалідністю: як чоловіки ухиляються від мобілізації

Шукають багатодітних жінок або з інвалідністю: як чоловіки ухиляються від мобілізації

Із початку повномасштабного вторгнення в Україні триває загальна мобілізація. Керівник територіального центру комплектування Сумської області Бурині Сергій Павлов розповів, що вручити повістку можуть будь-де, у законі не прописано, де забороняється їх роздавати. Проте деякі військовозобов’язані чоловіки вигадують нові схеми, аби уникнути мобілізаціїрозповідає “Суспільне”.

Керівник ТЦК зауважив, що комплектувати армію зараз непросто.

“Зараз дуже багато розкидано по “ютубах”, по месенджерах, що повістки не треба отримувати, що незаконно їх видають, що територіальні центри вважаються як незаконні формування. Плюс дуже багато людей, які могли б служити, та вони не хочуть, вони шукають жінок з інвалідністю, на них одружуються, надають документи. Починають вступати в університети, в училища різні, щоб за статтею 23 “відкосити” від армії, від призову по мобілізації”, – зазначив він.

Бурині також наголосив, що незалежно від рівня підготовки мобілізованого, майже всіх спочатку відправляють на навчання.

“Військовозобов’язаних ми відправляємо, майже всіх, до учбових частини. Там вони проходять всю підготовку від 1 до 3 місяців. Є які проходять у нас, є які їдуть до інших країн: Польща, Німеччина, проходять там бойову підготовку. Людей які служили і мають досвід, відправляємо вже до бойових військових частин, але люди, які не служили – всі потрапляють до учбових частини”, – резюмував військовий.

Джерело