Головна Новини Штам “Дельта” у Тернополі: про що попереджають епідеміологи і які заходи проведуть

Штам “Дельта” у Тернополі: про що попереджають епідеміологи і які заходи проведуть

  1. Що відбулося?

Головне. На Тернопільщині вже зафіксовано 52 випадки нового заразного штаму коронавірусної хвороби “Дельта”. Міська влада оперативно вживає заходів для запобігання поширенню хвороби. Відбулося засідання оперативного штабу для боротьби з коронавірусом, на якому погоджено заходи необхідні для запобігання спалаху епідемії. Штабом рекомендовано з 15 вересня 2021 року здійснювати допуск працівників комунальних служб до місця праці або з негативним ПЛР-тестом, або з довідкою про вакцинацію. Також рекомендовано, щоб працівники міської ради, комунальних підприємств і організацій скористатися можливістю здійснити вакцинацію щодо коронавірусної хвороби COVID-19.

Дослівно. Міський голова Тернополя Сергій Надал закликав мешканців міста уважніше ставитися до стану здоров’я, дотримуватися протиепідемічних заходів, щоб уникнути нових карантинних обмежень.

“Сьогодні створено всі можливості для вакцинації. Я прошу людей дбати про здоров’я. Вакцинуватися. Дотримуватися правил безпеки, зокрема маскового режиму у місцях скупчення. Ми повинні зробити все можливе, щоб місто восени і взимку жило у звичному режимі”, – сказав Сергій Надал.

  1. Які заходи вжиті?
  • Місто готується до посилення контролю у шкільних та дошкільних закладах, оскільки штам коронавірусу “Дельта” більш заразний і частіше вражає дітей та молодь.
  • Міністерство охорони здоров’я повідомляє, що робота закладів шкільної освіти у звичному режимі можливе за умови вакцинації 80 % вчителів. На рівні Тернополя розгорнуто п’ять центрів вакцинації. Записатися на вакцинацію можна через “кабінет пацієнта” Центру первинної медико-санітарної допомоги, пройшовши просту реєстрацію. Для запису необхіднообравши вкладу “Записатись на вакцинацію від COVID-19” та вибрати найближчий центр вакцинації.
  • Медики також закликають дотримуватися усіх необхідних заходів особистої безпеки у місцях скупчення людей таких, як масковий режим у приміщеннях, дотримання соціальної дистанції, використання антисептиків і засобів особистої гігієни.
  • Також з 15 вересня працівники усіх комунальних підприємств будуть допускатися до роботи або за наявності усіх необхідних щеплень, або щотижнево надаватимуть тести ПЛР. Подібні заходи вживають у більшості країн Європи.
  • Варто зазначити, що в Україні також є позитивний досвід. У місті Моршин вакциновано 66 % дорослого населення і з 20 червня тут не зафіксовано жодного випадку захворювання на коронавірусну хворобу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here