Головна Новини Чиновники з порушеннями надавали дозволи та реєстрували

Чиновники з порушеннями надавали дозволи та реєстрували

суд

судОрганами прокуратури області на вимогу Генеральної прокуратури України проводяться перевірки додержаня вимог законодавства про реєстраційні та дозвільні процедури в діяльності адміністративних органів, що приймають участь у процемсі державної реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності, у ході яких уже виявлено чисельні порушення та недоліки. Окремі з них носять кримінальнокаранний характер.

Так, прокурором Тернопільської області порушено кримінальну справу, стосовно заступника голови однієї з райдержадміністрацій, який упродовж листопада 2011 року – січня 2012 року вимагав, а у січні 2012 року отримав хабар в розмірі 2500 доларів США за сприяння у наданні в оренду земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, за ч.3 ст.368 КК України. Кримінальну справу судом уже розглянуто, винну особу засуджено.
Ще одну кримінальну справу порушено прокурором області стосовно колишнього директора одного з місцевих комунальних підприємств, що відповідає за діяльність парків культури і відпочинку, який в березні поточного року вимагав і одержав від підприємця неправомірну вигоду у сумі 1000 доларів США, за вплив на членів комісії міської ради з питань розгляду заяв на розміщення сезонних об’єктів сфери послуг, відпочинку та розваг, до складу якої входив, та службових осіб Тернопільської міської ради, з метою прийняття позитивного рішення про погодження розміщення двох сезонних об’єктів на території парків міста. Кримінальну справу порушено за ч.3 ст.369-2 КК України і уже скеровано для розгляду в суд.
У свою чергу, прокуратурою м. Тернополя порушено кримінальну справу стосовно одного із старших інспекторів відділу державного пожежного нагляду, дізнання та ліцензування Управління Держтехногенбезпеки у Тернопільській області та заступника начальника відділу цього ж управління, які упродовж березня 2012 року за попередньою змовою вимагали й отримали частинами хабар на загальну суму 6000 грн. від приватного підприємця за сприяння у видачі дозволів на оренду приміщення закладу громадського харчування. Кримінальна справа порушена за ч.3 ст.368 КК України, на даний час у ній триває досудове слідство.
У ході травневих перевірок виявлялись інші порушення з цього приводу.
Зокрема, прокуратурою Гусятинського району встановлено, що начальником відповідного відділу райдержадміністрації – державним адміністратором неналежним чином ведеться журнал обліку/реєстрації заяв та документів: відсутні підписи заявників та дати отримання документів дозвільного характеру; не відображено повідомлення заявника про видачу дозволу та про отримання зазначеного документа. До дозвільних справ не завжди долучаються документи, які підтверджують внесення плати за видачу документа дозвільного характеру; не накопичуються копії документів дозвільного характеру; не дотримується порядок ведення журналу обліку виданих документів дозвільного характеру тощо.
Аналогічні порушення виявлено прокурорами Зборівського, Лановецького та Підволочиського районів.
Прокуратурою Козівського району встановлено факти допущених порушень при розгляді звернень підприємств, які у 2012 році звертались із заявами про видачу ветеринарних довідок та свідоцтв.
У процесі перевірок прокурорами також виявлялись порушення в діяльності органів Держтехногенбезпеки при видачі та оформленні дозволів на початок роботи підприємств та оренду приміщень.
Так, прокуратурою Підгаєцького району встановлено, що усупереч вимогам чинного законодавства при видачі дозволу на роботу терапевтичного кабінету приватного підприємця районним сектором Державної інспекцією техногенної безпеки не проконтрольовано наявність договору страхування цивільної відповідальності перед третіми особами; до матеріалів дозволу не долучено копію експертного висновку протипожежного стану підприємства. У дозволі не зазначені обов’язкові реквізити (код підприємства, організації, установи). Допускаються також порушення при здійсненні реєстрації декларацій відповідності об’єктів: відсутність дати складання декларації, інформації про керівника суб’єкта господарювання, даних щодо характеристики об’єкта тощо.
Окрім цього, прокуратурою області проведено перевірку додержання вимог Податкового кодексу України, Закону України «Про державну податкову службу в Україні» та інших нормативно-правових актів щодо організації та проведення фактичних перевірок упродовж січня 2012 року.
Встановлено, що усупереч вимогам чинного законодавства посадовими особами Тернопільської об’єднаної державної податкової інспекції впродовж січня 2012 року проведено вісім фактичних перевірок на підставі лише двох наказів ДПА в Тернопільській області про проведення фактичних перевірок. Водночас, такий наказ повинен видаватись окремо на кожного суб’єкта господарювання. Більше того, на виконання вказаних наказів, фактично, передбачена необхідність проведення перевірки у вісімдесяти суб’єктів господарювання. За результатами перевірки голові ДПС у Тернопільській області внесено подання, яке розглянуте і до дисциплінарної відповідальності притягнуто 2 посадові особи.
Загалом, протягом поточного року за результатами проведених перевірок з питань додержання законодавства у сфері дозвільних та реєстраційних процедур органами прокуратури області уже порушено 3 кримінальні справи, внесено 22 приписи та подання, порушено 5 дисциплінарних проваджень, принесено 14 протестів, притягнуто до відповідальності 14 посадових осіб. На даний час вищевказані перевірки тривають, повідомила Галина Борщевська начальник відділу прокуратури області

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here