Головна Новини Чижмарь не схвалює урізання соціальних виплат

Чижмарь не схвалює урізання соціальних виплат

Чижмар

ЧижмарКілька тижнів поспіль Україну лихоманить після того, як уряд скоротив пенсії та пільги чорнобильцям, афганцям та дітям війни. Пікети переросли у відверті сутички з правоохоронцями, невдоволення в державі зростає. Уряд вже нібито навіть вирішив зробити кілька кроків назад, боячись народного гніву. Політик Юрій ЧИЖМАРЬ вважає, що в нинішніх складних економічних умовах влада мусить думати про те, де і як зекономити, але в жодному разі це не має бути за рахунок тих, хто віддав власне здоров’я на службу державі, пише uzhgorod.net.ua
Цими днями так зване “чорнобильське” питання знову загострилося: у Донецьку, де десятий день поспіль під стінами Пенсійного фонду області голодують інваліди, окружний адмінсуд заборонив акції протесту. Невдоволення діями влади зі Сходу України поширилося по всій державі, докотилися і Закарпатської області, адже чимало мешканців краю також брали участь у ліквідації аварії на ЧАЕС. В Ужгороді афганці та чорнобильці провели мітинг проти ухвалення закону про скорочення соціальних пільг.
Поки ж громадськість висловлює протест, експерти наводять свої аргументи на захист інтересів людей. Так, окремі політики вважають, що в нинішніх складних економічних умовах думати про економію та нові джерела наповнення державної скарбниці треба, але не за рахунок урізання певних соціальних виплат. Можна жорсткіше контролювати використання фінансів, аби менше осідало в кишенях окремих чиновників, можна кинути всі сили на контроль за ефективним використанням ресурсів казни, але в жодному разі не можна зменшувати виплати тим, для кого ці гроші нині означають “здоров’я, життя”. Принаймні так каже й закарпатець, політик Юрій Чижмарь, який свого часу очолював Тернопільську область, а зараз працює в столиці й, так би мовити, добре знає всю “політичну кухню” зсередини. Юрій Чижмарь вважає, що організований вуличний спротив рішенням влади є природною формою народовладдя. Проти урізання зарплат на 20% у США в лютому цього року на вулиці вийшли навіть поліцейські.
“Активні вуличні протести – це бажання народу бути почутим у міжвиборчий період, – вважає Ю. Чижмарь. – А для влади, як нещодавно влучно зазначив один із засновників та керівників Партії Регіонів Рибак це дзвіночок, на який не можна не реагувати. Ручне скорочення доходів громадян може бути крайньою мірою, коли усі резерви держави у кризових період вичерпані. Але оцінюючи виступ міністра фінансів України Федора Ярошенка у Верховній Раді 22 вересня цього року при представленні Закону Про державний бюджет на 2012 рік прогнозовані показники дуже оптимістичні. Так темпи зростання ВВП за рахунок реальної економіки становитиме 105,0%, дохідна частина бюджету країни за рахунок оптимізації податкової системи збільшиться на 12,6%, додатково реальний сектор економіки за рахунок зменшення податкової бази отримає інвестиційний капітал в сумі понад 46 млрд. гривень. При таких показниках можна пенсії чорнобильців і афганців подвоїти, а не урізати. Чи може цифри не відповідають дійсності? Тоді слід поставити питання про відповідальність міністра фінансів.
На жаль українські “спритні політики” переводять вирішення проблеми у політичну площину, замість того щоб об’єднатися і єдиним фронтом відстоювати інтереси громадян. На цих акціях протесту окремі політики з мегафоном у руках будь-що намагаються очолити рух, попасти у камеру журналістів і тим самим заробити “дешевий авторитет”. Інтереси людей їм байдужі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here