Головна Новини Через бюджет комунальники Тернопільщини без зарплати

Через бюджет комунальники Тернопільщини без зарплати

DSCN1671Рік незабаром уже завершиться, а Тернопільщина й досі без бюджету. Три місяці не отримують зарплати близько півсотні комунальників облради. А лікувальні заклади економлять на продуктах харчування.

Про це повідомили журналісти телеканалу ZIK.

«Я вже не можу витримати, за хату треба платити, – бідкається комунальний працівник Тернопільської облради пані Олена. – Дитина до школи ходить, в школу треба здавати гроші, 300 гривень, потім ще 80 гривень. Нікого не цікавить, чи в тебе є гроші чи нема».

Востаннє жінка отримали 400 гривень зарплати у вересні – за липень. У середньому кожному працівникові заборгували 3 тисячі гривень. Як пояснюють людям: усі проблеми через відсутність бюджету.

«Наближається 15 жовтня – потрібно платити за енергоносії, крани опломбовані, 600 тисяч заборгованості, – розповів начальник відділу аналізу обласних програм та бюджету Тернопільської облради Володимир Чубатий. – Зараз в нас один вихід, це прийняття обласного бюджету».

Бюджет області не приймають уже 9 місяців через відсутність кворуму у сесійній залі. Сесію скликали 6 разів – і щоразу визнавали неправочинною. Та сравжня причина у розбіжностях щодо посади голови ради. За словами першого заступника голови Тернопільської обласної ради Сергія Тарашевського, незадоволеність в одній посаді тернополянам коштує багато мільйонів гривень.

Зокрема, через брак коштів в обласній комунальні дитячій лікарні нічим годувати маленьких пацієнтів. М’яса та риби в меню лікарні не було з червня. Благають про допомогу спонсорів.

«Станом на сьогодні ліжкоденне харчування становить 4,5 грн, але на жовтень, листопад, грудень у нас по кошторису на харчування виходить 2,71 грн. Самі розумієте: чотириденне харчування на таку суму неможливе», – розповіла в.о. головного лікаря Тернопільської обласної комунальної дитячої клінічної лікарні Алла Філюк.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here