Головна Новини Частина 9-класників не можуть отримати свідоцтва

Частина 9-класників не можуть отримати свідоцтва

У ці літні дні спекотно не лише надворі, а й у родинах випускників шкіл. А саме в тих, де діти закінчили 9 клас і вирішили поступати у коледжі, технікуми та училища. І все було б нічого, якби не проблеми зі свідоцтвами, адже частина випускників не може їх отримати. А без нього у потенційних абітурієнтів не можуть прийняти документів у навчальних закладах, пише Номер 1

Про проблемну ситуацію зі свідоцтвами нам розповіли батьки бережанських випускників. У місцевих школах ще у грудні 2019 року замовили учням свідоцтва про закінчення 9 класу. У травні ц.р. виявилось, що деякі учні мають отримати не звичайні свідоцтва, а з відзнакою, дехто – навпаки, в інших – сталися помилки в даті народження чи прізвищі. Навчальні заклади самі погасили ті свідоцтва і подали документи на виготовлення інших, але зробили це зі значною затримкою. Навчальний рік закінчився 31 травня, а на виготовлення інших свідоцтв подали документи аж 21 червня. Тобто три тижні школи зволікали. Оскільки маємо справу з бюрократичною машиною, то цей процес затягується. На момент підготовки публікації до друку минуло понад два тижні, як документи потрапили до Тернополя, а реальних кроків щодо отримання дітьми свідоцтв про закінчення 9 класу так і немає.

– Ми оббили всі пороги, починаючи від бережанської школи, міського й обласного управлінь освіти. У Тернополі нам повідомили, що вони понад 10 днів тому нібито подали документи на Київ. Під час розмови з операторами «гарячої лінії» Кабміну та Міністерства освіти й науки України нас «відфутболюють», спершу запевняли, що з дня на день документ про закінчення 9 класу випускники отримають, а остання інформація не може не бентежити, адже нам повідомили, що… немає бланків, – розповіли батьки випускників.

У понеділок, 13 липня, о 6-й годині вечора закінчується термін прийому документів на вступ у коледжі, технікуми та училища і тому випускники та їхні батьки переживають, чи встигнуть діти отримати вчасно свідоцтва.

– Маємо багато дітей, які не зможуть подати документів на вступ, бо не мають оригіналу свідоцтва про закінчення 9 класу. Телефонував у Тернопіль, пропонував, якщо немає можливості отримати паперового варіанту, звернутися у Київ, куди подавалися уточнені документи на друк, нехай продиктують номери і час, коли видадуть свідоцтва тим випускникам, які планують поступати до нас у коледж. Ми внесемо дані в Єдину державну електронну базу з питань освіти (ЄДЕБО), бо без них дитина не може бути зареєстрована як потенційний вступник. Але на цю пропозицію не відреагували, запевнили, що документи надійдуть вчасно. А що буде, якщо станом на понеділок свідоцтв на руках у випускників не буде? І що, дитина втрачає можливість подати документи? У відповідь почув: «Ми, Міністерство освіти, будемо якесь рішення приймати». Питається, які, якщо закінчиться термін вступної кампанії? – каже секретар приймальної комісії Відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України Бережанського агротехнічного коледжу Степан Жеребецький.

У Бережанах з цією проблемою зіштовхнулися 15 випускників першої і третьої школи та гімназії. Але це проблема не лише бережанських учнів.

У коментарі нашому виданню представник Регіонального центру із замовлення на виготовлення свідоцтв про здобуття базової середньої освіти в Тернопільській області Володимир Чибрас повідомив, що такої ситуації, як цьогоріч, не пам’ятає за 20 років роботи. По цілій області директори шкіл подали зміни до свідоцтв близько 100(!) учнів.

– Документи зі змінами нами відправлено до Києва. Однак там зараз друкують свідоцтва за 11 клас і зупинити цей процес не так просто. Ми дуже сподіваємось, що буде «вікно» і таки видрукують у найближчі дні наші уточнені свідоцтва 9-класників. Якщо ж цього не відбудеться, то проситимемо отримати хоча б номери цих свідоцтв, щоб їх можна було внести в ЄДЕБО, а опісля учні зможуть донести оригінали свідоцтв у приймальну комісію, – повідомив Володимир Петрович.

Ситуація і справді не проста, адже, за найгіршого сценарію розвитку подій, свідоцтва мали би бути в Тернополі хоча б у найближчі п’ятницю – суботу, тобто останні дні роботи приймальних комісій. Якщо ж цього не трапиться, то потрібно приймати якісь кардинальні кроки, навіть переносити термін закінчення прийому документів. Але це вже прерогатива Міносвіти. Сподіваємося, що профільне міністерство не залишиться осторонь проблеми тернопільських випускників і вони отримають змогу спробувати поступити у навчальні заклади, які вони обрали.

Віталій Попович

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here