Головна Новини Ціни на хліб на Тернопільщині “триматимуть”

Ціни на хліб на Тернопільщині “триматимуть”

Хліб

ХлібУ обласній державній адміністрації відбулось чергове засідання обласної робочої групи з врегулювання цінової ситуації на споживчому ринку, яке проведено за участю представників органів виконавчої влади, контролюючих органів та представників базових підприємств борошномельної та хлібопекарської галузей області.

На нараді обговорено ситуацію, яка склалась на ринку продовольства у жовтні поточного року та про вжиття заходів з метою попередження негативних проявів щодо цінової ситуації на споживчому ринку.

За інформацією головного управління статистики, у жовтні поточного року (до попереднього місяця) індекс споживчих цін в області, як і в середньому по Україні,  склав 100%, та 98,9% до грудня попереднього року, що на 0,8 в.п. нижче середнього показника по Україні. Серед регіонів України тільки у 3-х  (Сумська, Київська області та Автономній Республіці Крим) з початку року зареєстровано нижчий індекс споживчих цін.

За результатами обговорення основних цінових тенденцій прийнято рішення про необхідність координації дій щодо дослідження ситуації на споживчому ринку області, здійснення контролю за дотриманням суб’єктами господарювання  державної  дисципліни цін (зокрема, щодо дотримання суб’єктами господарювання встановлення мінімальних закупівельних цін на молоко), виконання заходів із детінізації ринку продовольчих товарів, продовження практики проведення ярмаркових заходів за участю місцевих сільгоспвиробників тощо.

До участі у засіданні запрошено керівників основних борошномельних та хлібопекарських підприємств, які озвучили проблемні питання при здійсненні виробничої діяльності, зокрема щодо реалізації соціальних видів хліба, а також розповіли про перспективи діяльності підприємств.

Учасники засідання відзначили, що згідно із ціновими прогнозами та з урахуванням позиції основних виробників хліба до кінця поточного року в області зберігатиметься цінова стабільність на хліб простої рецептури.

Наостанок члени робочої групи обговорили проблемні питання та перспективи реалізації другого етапу пілотного проекту стосовно державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here