Головна Новини У Чорткові годинникар щоранку запускає старовинний годинник на ратуші (відео)

У Чорткові годинникар щоранку запускає старовинний годинник на ратуші (відео)

Хто ж отой загадковий годинникар?
Для команди Чортків туристичний цей чоловік, хто щоранку і в спеку, й в холод, в дощ, і в завірюху запускає годинникове «серце» міста, уже не таємниця.
😲Привідкриваємо завісу загадковості й для своїх читачів, пише Чортків туристичний


☀️Зранку-рано, коли більшість робочого люду Чорткова поспішає заклопотано на працю, ми терпляче чекаємо під старою ратушею на того, хто відкриває браму до осердя годинникової вежі.
Ось крокує не поспішаючи, освітлений яскравим промінням вранішнього сонця чоловік з сивим волоссям. Знайомтеся – це пан Роман Побуринний. Чверть століття щодня приходить він сюди. А до нього теж майже чверть століття це робив його батько Богдан, перебравши такий почесний обов`язок від майстра Пришлівського, котрий «накручував» і чортківський, і годинники на залізничних станціях по усій окрузі.

Хто продовжить добру справу годинникаря, задумуватися ще не на часі, бо пан Роман не планує покидати улюблену працю. Зрештою, син Юрій вже зараз «підставляє плече» у потрібний момент. Можливо, згодом «запалиться» й він батьківським хобі?

🕣А поки щоранку, о пів на восьму, відмикає браму пан Роман, піднімається на 22 дерев`яні сходинки, підтягує гирі, підкручує механізм (до речі, усі деталі ще його, рідні, виготовлені швейцарськими умільцями далекого 1922-го, лише одну з них замінили, відтворивши з оригіналу на заводі військової техніки) – так запускається до роботи годинник з чотирма циферблатами, що став візитівкою Чорткова.
Справно вистукує час для чортківчан годинник на старій ратуші.
Тихий гомін дзигарка з Берну ми записали на відео.
🔊Включіть його – не пошкодуєте. Прислухайтеся, як цокотить-працює годинникове «серце».
😌У ньому – ритм Чорткова…

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here