Головна Новини У Чорткові затвердили Концепцію індустріального парку «Chortkiv-West»

У Чорткові затвердили Концепцію індустріального парку «Chortkiv-West»

Це є першим кроком на шляху до створення індустріального парку у Чорткові. Надалі необхідні документи будуть скеровані в Міністерство економічного розвитку і торгівлі України для включення індустріального парку «Chortkiv-West» в єдиний Реєстр  індустріальних парків України.

Основною метою даного документа є обґрунтування та концептуальне планування індустріального парку (мета, завдання, місце розташування, розмір відведеної земельної ділянки тощо). Створення «Chortkiv-West» забезпечить: залучення інвестицій в економіку міста; сприятливі умови для функціонування та розвитку промислових підприємств; економічний розвиток міста; створення нових робочих місць; збільшення надходжень до міського та державного бюджетів; розвиток індустріального потенціалу регіону.

Згідно з Концепцією, площа індустріального парку у Чорткові сягатиме 87,68 гектарів. Він може створити для міста понад сім тисяч робочих місць.

Створення та функціонування індустріального парку «Chortkiv-West» може посприяти повному або частковому вирішенню наступних цілей та задач на період до 2026 року: залучення до 545 млн. дол. США впродовж 2019-2026 рр.;  створення близько 7300 нових робочих місць упродовж 2019-2025 рр.;  досягнення позитивного сальдо створення/ліквідації нових компаній; зростання місцевих зборів та податків від бізнесу до 2025 р.;  збільшення частки власних надходжень у міському бюджеті у 2020 р.; зменшення вдвічі до 2025 р. кількості сезонних та постійних трудових мігрантів (зокрема молоді).

Водночас створення індустріального парку передбачає чимало капіталовкладень. Частина коштів для старту будівництва даного об’єкту вже є. В липні цього року міський голова Володимир Шматько взяв участь у національному телепроекті «Нові лідери – 2». Він презентував ідею створення «Chortkiv-West». Проект Володимира Петровича підтримали 72,01% глядачів. Відтак, очільник міста виграв 1 мільйон гривень на реалізацію проекту. Зі слів міського голови, кошти витратять на  розробку проектно-кошторисної документації та проведення всіх комунікацій до майбутнього індустріального парку (електро- та газопостачання, водопостачання та водовідведення, Інтернет).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here