Головна Новини У Тернопільській області не вистачає сімейних лікарів

У Тернопільській області не вистачає сімейних лікарів

Лікарів загальної практики сімейної медицини не вистачає на Тернопіллі. Зараз у 215 амбулаторіях в селах області працює 567 медиків, а штатних посад лікарів загальної практики є 643. Вільними залишаються 76 вакансій. Під час прес-конференції, присвяченій темі розвитку сільської медицини, голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна зазначив, що одним із завдань при проведені медичної реформи є укомплектування вільних вакансій.
У нас зараз є 76 вакансій по первинній ланці медицини, – каже Степан Барна. – Будемо працювати спільно з медичним університетом, іншими медичними закладами області, бо нелогічно виглядає, що є медичний університет і немає фахівців. Відбувається це тому, що хтось тримає для себе ці посади, або тому що ми не можемо вирішити проблему направленням випускників-медиків у села. Офіційно заявляю, що ми хочемо прийняти 76 випускників медичних навчальних закладів нашої області на роботу, і це не має відбуватися за рахунок хабарів, корупційних складових, кумівства і так далі. Маємо окремо це питання відпрацювати, і вже сьогодні працювати зі студентами, котрі будуть найкращими випускниками, котрі будуть мати бажання продовжити свою кар’єру.
Для того, щоб лікарі мали бажання працювати у сільській місцевості, держава виділяє кошти на побудову нових та реконструкцію діючих амбулаторій, фельдшерських і фельдшерсько-акушерських пунктів, закупівлю необхідного медичного обладнання для них та придбання автомобілів для сімейних лікарів. Тернопільська область вже отримала на ці цілі 179 мільйонів гривень. 80 мільйонів витратять на закупівлю обладнання. Заплановано збудувати 18 амбулаторій і реконструювати 47, забезпечити безкоштовним житлом 35 лікарів та закупити 134 автомобілі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here