Головна Новини У тернопільському супермаркеті половина засобів для чищення небезпечні

У тернопільському супермаркеті половина засобів для чищення небезпечні

Спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області в грудні 2017 року проводилася планова перевірка характеристик продукції (ігри та іграшки для дітей, мийні засоби для прання або чищення, що містять поверхнево-активні речовини, електричне та електронне обладнання) в магазині «Купава Маркет» м. Тернопіль.

В ході перевірки відібрано 6 зразків продукції для проведення дослідження на відповідність вимогам нормативних документів, а саме – світлодіодна електрогірлянда «Новогодько», 100 мікроламп, 5м, червона,  виробник ТОП Стейшенарі Компані ЛЛП, Англія; електрогірлянда новорічна ТМ «YES! Fun»», 100 мікроламп, багатокольорова, 5 м, виробник КНР на замовлення Англії; світлодіодна електрогірлянда «Новогодько» «Крижана кулька», 20 мікроламп, виробник КНР для ТМ «Новогодько»; мийний засіб для білих речей ТМ «Ceneral Fresh», 3кг, виробник Польща; засіб для миття посуду «Полуниця» ТМ «Still», 750мл, виробник Туреччина; гель для прання – капсули «ОХО» LAUNDRY CAPS», 32 шт., виробник MARBA in EU.

За результатами проведених випробувань засіб для миття посуду «Полуниця» ТМ «Still» не відповідає вимогам п.6.4.4 ДСТУ 2161, а саме масова частка аніонних поверхнево-активних речовин складає 3,2% при заявленому виробником показнику – 5,0-15,0%; світлодіодна електрогірлянда «Новогодько» «Крижана кулька» та  світлодіодна електрогірлянда «Новогодько» не відповідають р.20.15 ДСТУ ІЕС 60598-2-20:2012 – корпус драйвера підтримує горіння.

Керівництву магазину «Купава Маркет» винесено рішення про тимчасову заборону надання зазначеної продукції на ринку, складено протокол про порушення вимог законодавства державного ринкового нагляду та винесено постанову про накладання штрафних санкцій.

2 КОМЕНТАРІ

 1. ТОВ Купава Маркет змушена висловити своє обурення та незгоду із текстом даної статті, а також очевидним наміреним викривленням інформації. Нажаль, до даної статті не вказаний автор, тому звертаємось до адміністрації сайту.
  Повідомляємо про те, що перевірка дійсно мала місце. Під час неї було відібрано 6 зразків продукції, по яких виявили порушення, із більш, ніж кількох десятків тисяч найменувань, які представлені в супермаркетах. Тому заголовок до даної статті про небезпеку половини засобів для чищення як мінімум некоректний та вводить споживачів в оману.
  Згідно результатів перевірки ТОВ Купава Маркет понесла відповідальність у вигляді сплати штрафу та повернула постачальникам продукцію, по якій були виявлені порушення.
  Звертаємо увагу на те, що Купава Маркет є роздрібною мережею супермаркетів, яка не являється виробником чи імпортером даної продукції.
  До відома тернополян, Купава Маркет належить до групи компаній із більш, ніж 12-річним досвідом роботи в Україні, здійснює повністю прозору діяльність, є платником податку на додану вартість, вчасно та в повному обсязі сплачує податки, якій йдуть у місцеву казну. Купава Маркет є підприємством, яке забезпечило робочими місцями понад 100 тернополян, а також своєю діяльністю намагається всіляко сприяти розвитку нашого міста.
  Зважаючи на некоректний текст статті невідомого автора, вона має ознаки замовного та проплаченого матеріалу зацікавленими особами. У зв’язку із тим, що дана стаття паплюжить честь та гідність місцевого бізнесу та бренд Купава Маркет зокрема, ми вимагаємо публічного спростування інформації, яка подана у цій статті. У протилежному випадку ми будемо змушені звернутись у відповідні правоохоронні органи.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here