Головна Новини У Тернополі шукають організацію, яка опікуватимуться безпритульними собаками

У Тернополі шукають організацію, яка опікуватимуться безпритульними собаками

Щороку з міського бюджету Тернополя виділяються кошти на регулювання чисельності безпритульних тварин у місті, що включає їх відлов, стерилізацію та вакцинацію від сказу. Після проходження стерилізації та щеплення такі тварини отримують розпізнавальну позначку – жовту кліпсу у вухо, яка допомагає їх ідентифікувати.

Минулого року роботи з регулювання чисельності безпритульних тварин у Тернополі, за результатами відкритих торгів, виконував ТзОВ «Зооцентр». Загалом за цей час вони зробили стерилізацію понад 300 безпритульним тваринам.

Вже у січні 2019 року управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології міської ради оголосило повторні відкриті торги на закупівлю послуг з регулювання чисельності, утримання центру стерилізації та притулку для тимчасового утримання безпритульних тварин у м. Тернополі. Оскільки перший раз  тендер не відбувся, у зв’язку з поданням лише однієї конкурсної пропозиції, торги оголошено вдруге. Наразі триває процес прийому документації від організацій, бажаючих надавати ці послуги. Після визначення переможця роботи з відлову та стерилізації безпритульних тварин у Тернополі продовжаться.

Зазначимо, що за останні роки випадки сказу серед вуличних тварин у Тернополі не виявлено, а випадки укусу собаками чи їх агресивність здебільшого спровоковані людьми.

У випадку, якщо все-таки відбувся укус безпритульної собаки, необхідно негайно промити рану струменем води з милом, після чого звернутися у травмпункт для отримання медичної допомоги та проходження курсу антирабічного лікування.