Головна Новини У Тернополі черговий будівельний скандал

У Тернополі черговий будівельний скандал

Як було повідомлено, в Тернополі на вул. Львівська, 2 кілька тижнів тому розпочали вирубувати дерева. Місцеві жителі з’ясували, що це пов’язано із запланованим будівництвом. Вони створили ініціативну групу, щоб не допустити ані подальшу вирубку дерев, ані зведення приміщення.

13 лютого жителі будинку, що на Львівській, 2 вийшли із плакатами, щоб проявити свій мирний протест. Так вони зустріли представника комунального підприємства, що планує забудувати територію поблизу зупинки. У зустрічі брали участь перевіряючий з відділу державно-архітектурного будівельного контролю, а також депутат міської ради від фракції «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Павло Бич, який із першого дня виникнення конфлікту за проханням жителів будинку зробив звернення до відповідних органів. На основі цього документа 13 лютого була проведена перевірка.

– Представник забудовника продемонстрував деякі дозвільні документи, але у нас є дуже велика кількість запитань. Тому що, на нашу думку, частина цих документів була отримана при Януковичі. Один з документів викликав резонанс серед нас – це дозвіл на землю, який був виданий у лютому 2014 року, тобто під час трагічних майданівських подій, – розповів голова ініціативної групи Віктор Роздобудько. – Ми категорично не погоджуємося із цією ситуацією. Нарешті побачили план забудови, він візуально виглядає трохи по-іншому, ніж нам розповідали. Ця будова займатиме усю довжину будинку, буде розміщена на 9 метрів від будинку. Це абсолютно несприятливо для нас. Хочемо побачити дозвільні документи, перевірити їхню достовірність. Методами мирного супротиву плануємо не дозволити вирубку дерев і спорудження будови.

– На зустрічі був представник КП «Сонячне» – це комунальне підприємство, на яке зареєстровано землю, де хочуть вести будівництво. Він показав документи і пообіцяв надати їхні копії. Що цікаво, саме цей працівник КП «Сонячне» є уповноваженою людиною приватного підприємства «Новий світ», яке планує звести забудову, – каже депутат Тернопільської міської ради від фракції «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Павло Бич. – Загалом у Тернополі є дуже погана практика, що з громадою не радяться щодо різних таких питань. Ми вже маємо такий приклад із зупинкою на вулиці Миру, а зараз на Львівській, 2. Тобто були видані дозволи на будівництво об’єктів, що не бажані мешканцями, які живуть навколо цього об’єкту. На мою думку, люди мають право відстояти свої інтереси, звертатися до юристів, до судів та інших інстанцій.

Результати перевірки стануть відомі після 17 лютого. Як розповів депутат Тернопільської міської ради Павло Бич, на даний час він готує звернення до міськради щодо надання копій дозвільних документів, які видавалися з 2013 року, відколи земельна ділянка перейшла у комунальну власність.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here