Головна Новини У Тернополі цитати Пушкіна і Шевченка розмістили біля пам’ятників цим поетам

У Тернополі цитати Пушкіна і Шевченка розмістили біля пам’ятників цим поетам

Цитати російського письменника Олександра Пушкіна та українського поета Тараса Шевченка розмістили тернополяни на їхніх пам’ятниках. Так виступили проти пам’ятника Пушкіну в центрі міста. Один з ініціаторів акції – тернополянин Святослав. Своє обличчя на камеру чоловік показувати не захотів, повідомляє Суспільне

“ Мы все учились понемногу чему-нибудь и как-нибудь”, – тут хороший діалог класиків, адже Шевченко через декілька років фактично відповів на це фразою “Якби ми вчились так, як треба, то й мудрість була би своя”. Це показує, як росіяни ставляться самі до себе – вони байдуже ставляться до себе і до оточуючих. А українці вчаться на своїх помилках і розвиваються, як окрема, сильна нація. Якщо подивитися на історію Пушкіна, він виступав проти російської влади того часу, але він ніколи не визнавав українців, як окремий народ і називав їх малоросами. Тому Пушкін – це є ворог України, з якого боку на це б не подивитись”,  каже Святослав.

До обіду, розповідає Святослав, плакати зі скульптур зняли.

Нагадаю, проти пам’ятника Пушкіну в Тернополі виступають вдруге за місяць. 22 березня тернополянин Дмитро Федорчак облив скульптуру червоною фарбою та написав: “зупиніть війну”, “демонтувати”, “ні окупації” та “Слава Україні”. Тоді інформацію про цей випадок внесли до Єдиного журналу про скоєння злочинів і правопорушень. Розповів речник Нацполіції області Сергій Крета. Дмитро Федорчак розповів, спосіб покарання йому повинні були визначити у міській раді. Листа з рішенням каже чоловік, поки не отримував.

21 березня 2016 року на сайті міської ради зареєстрували петицію про демонтаж пам’ятника. За неповних три місяці її підписали 254 особи із 300 необхідних.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here