Головна Новини У Тернополі судять пенсіонера який впорядкував алею на бульварі Симона Петлюри

У Тернополі судять пенсіонера який впорядкував алею на бульварі Симона Петлюри

Тернополянин Іван Ільчишин змушений ходити до суду, бо… впорядкував алею біля свого будинку. Уже вдруге 67-річний тернополянин Іван Ільчишин приходить до суду, щоб довести, що не вчиняв нічого протизаконного, а лише з добрих міркувань впорядкував алею на бульварі Симона Петлюри. Проте слухання справи поки не розпочалося, бо представник Державної екологічної інспекції в Тернопільській області на перше засідання не з’явився, а на другому попросив відкласти розгляд, щоб ознайомитись із документами. Екологи нещодавно звернулися до суду, щоб стягнути з пенсіонера завдану матеріальну шкоду через… підстрижені ним кущі чотири роки тому.
У серпні 2017-го Іван Станіславович впорядковував територію біля свого будинку, тож обрізав кілька кущів, бо гілки падали на пішохідну доріжку. Проте це не сподобалось одній із мешканок багатоповерхівки — викликала екологів. Склали акт про адміністративне правопорушення. Згодом чоловікові почали надходити повідомлення про необхідність сплатити штраф. Ситуація здавалася абсурдною. Пан Ільчишин не відразу пішов оплачувати, бо лежав у лікарні. Тим часом «наросла» подвійна сума. Приголомшений таким, пенсіонер врешті сплатив 888 гривень. Хотів чимскоріше забути про неприємний інцидент. Проте нещодавно отримав… повідомлення із суду. Як виявилося, екологічна інспекція вирішила ще й стягнути матеріальні збитки за пошкодження зелених насаджень. За 22 кущі спіреї тернополянин має компенсувати 1474 гривні, а ще йому хочуть до цього доплюсувати понад 2200 гривень судового збору.
Адвокат Івана Ільчишина Віталій Вітів надав у суді ряд документів — пояснення стосовно термінів позовної давності, відповідь міської ради на запит щодо обліку зелених насаджень на алеї Симона Петлюри, а також — довідки про дохід пенсіонера, який є мінімальним. — У відповідь на мій запит Тернопільська міська рада повідомила, що жодних інвентаризаційних справ обліку зелених насаджень на алеї Симона Петлюри за 2017-2018-ий роки нема, — зазначив адвокат. — Хочемо ще уточними, чи є офіційні дані про наявність там кущів спіреї. Бо якщо нема, то взагалі відсутня причина вважати, що вони могли існувати. Згідно правил утримання зелених насаджень, балансоутримувач та власник земельної ділянки повинен проводити інвентаризацію зелених насаджень, щоб стежити за їхнім станом, а отже, мав би володіти повною інформацією. Ще дуже важливий момент у цій справі, що на час звернення екологічної інспекції до суду, вже минув термін позовної давності.
— Кущі хочуть підстригатись, як і люди, а не висіти гілками на доріжці. Там бур’яни були вище моєї голови, не можливо пройти, тож я впорядкував все. Наробився, а мене за це тягають по судах, — дивується Іван Станіславович. — Екологічна інспекція мала б ще мені оплатити, що навів порядок. Пишуть у позові, що я обрізав спірею, але де вони бачили там спірею? Там зовсім інші кущі ростуть (показує гілки із насаджень біля його будинку, — авт.). Невже екологи не можуть розрізнити рослини? Я нікого не вбив, не обікрав, не скривдив. Моя совість — чиста. Нічого не боюся на землі, не боюся смерті… Хочу лише справедливості, буду боротися до кінця.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here